“Mobilais veselības aprūpes centrs” sniedzis bezmaksas veselības aprūpi 4237 bērniem

“Mobilā veselības aprūpes centra” ārsti 2012.gada laikā snieguši bezmaksas veselības aprūpes pakalpojumus 4237 bērniem visā Latvijā. “Mobilais veselības aprūpes centrs” kopā ar dažādu specialitāšu ārstiem no Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas dodas vizītēs uz Latvijas reģioniem, lai sniegtu bezmaksas ārstu konsultācijas un veselības apskates vietējiem bērniem. “Mobilais veselības aprūpes centrs” pērn ir bijis vairāk nekā 70 Latvijas pilsētās.

Vija Tirzmale, “Ronald McDonald House Charities Latvija” direktore: “Programmas “Mobilais veselības aprūpes centrs” ietvaros pērnā gada laikā bezmaksas veselības aprūpe ir sniegta 4237 bērniem. Man ir patiess prieks par sasniegto, jo mūsu mērķis ir veicināt bērnu veselības aprūpi. Katrs mūsu panākums ir ziedotāju veidots panākums, jo “Mobilais veselības aprūpes centrs” darbojas vienīgi pateicoties ziedojumiem. Liels paldies visiem, kas mūs atbalsta!”

Dr. Zane Straume, “Bērnu Klīniskās Universitātes slimnīcas” valdes locekle: „Bērnu slimnīca savā darbībā jau vēsturiski ir bijusi orientēta uz mūsu mazo pacientu. Arī šodien viss mūsu darbs ir veltīts tam, lai nodrošinātu pacientam kvalitatīvu un drošu veselības aprūpes pakalpojumu. Sadarbību ar “Mobilo veselības aprūpes centru” šī brīža apstākļos redzam kā vēl vienu labu veidu, kā atbalstīt Latvijas bērnus, padarot mūsu ārstu kvalitatīvo pakalpojumu pieejamu tuvu pacientu mājām.”

Programmu “Mobilais veselības aprūpes centrs” 2011.gadā aizsāka ”Ronald McDonald House Charities Latvija”. Tās ietvaros “Mobilais veselības aprūpes centrs” – 12 metrus garš, moderns transporta līdzeklis, kas pielāgots diagnostisko un profilaktisko medicīnas pakalpojumu sniegšanai – kopā ar ārstiem no “Bērnu Klīniskās Universitātes slimnīcas” dodas uz Latvijas novadiem, kur ir ierobežota specializētās, pediatriskās medicīniskās aprūpes saņemšana, un sniedz bezmaksas veselības aprūpi bērniem. ”Ronald McDonald House Charities Latvija” mērķis ir Latvijas novados padarīt pieejamākus medicīniskos pakalpojumus ģimenēm ar bērniem, nodrošināt regulāras primārās medicīniskās pārbaudes, kā arī savlaicīgu norīkojumu pie kvalificētiem speciālistiem.

“Mobilajā veselības aprūpes centrā” bez maksas var saņemt oftalmologa, pediatra, pulmonologa/alergologa, neirologa, bērnu endokrinologa, gastroenterologa, dermatologa un LOR konsultācijas, kā arī plašu izglītojošo programmu bērniem, vecākiem un vietējiem medicīnas speciālistiem. “Mobilajā veselības aprūpes centrā” atrodas divas pacientu izmeklēšanas telpas un pieņemšanas telpa. Programmas izmaksas – “Mobilais veselības aprūpes centrs” darbība un medicīnas profesionāļu darba atalgojums – tiek segtas tikai no ziedojumiem.

Veselība