Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Darba devējiem – jāmaksā mazāk

Sākot ar 1. janvāri slimības pabalsta pirmās desmit dienas apmaksās darba devējs. Līdz šim darba devējam bija jāatmaksā 14 darba dienas.

 

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras Valkas nodaļas vadītāja Dzintra Vāle informē, ka turpmāk, sākot ar 11. darba nespējas dienu, slimības pabalstu maksās no valsts sociālajiem mērķiem piešķirtajiem līdzekļiem.

 

 

Dz. Vāle atgādina, ka netiek apmaksāta pirmā darba nespējas diena. Savukārt otrajā un trešajā dienā darba devējs maksā 75 procentus no darba algas, bet no ceturtās līdz desmitajai dienai - 80 procentus no darba algas. Vienpadsmitajā dienā piešķir 80 procentus no sešu mēnešu vidējās izpeļņas un to jau sāk maksāt no valsts budžeta.

 

VSAA Valkas nodaļā decembrī slimības un maternitātes pabalsts izmaksāts 421 personai, bet novembrī - 377.

Veselība