Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Darbu atsāk slimnīcas aprūpes nodaļa Valkā

Pēc īslaicīga pārtraukuma septembra sākumā darbu atsākusi Vidzemes slimnīcas medicīniskās aprūpes nodaļa Valkā, kur vienlaikus var ārstēties 20 medicīniskās aprūpes pacienti un pieci īslaicīgās sociālās aprūpes pacienti.

Aprūpes un ambulatorās nodaļas Valkā virsmāsa Dināra Auniņa informē, ka vakar nodaļā iestājās trīs jauni pacienti. Pavisam nodaļā ārstējas 20 pacienti. Pašlaik gan nav neviena īslaicīgās sociālās aprūpes pacienta.

Vidzemes slimnīcas pārstāve Benita Brila atgādina, ka aprūpes slimnīca ir ārstniecības iestāde, kur pacientiem sniedz stacionāro veselības aprūpi hronisku slimību gadījumā līdz noteiktas ārstniecības pakāpes sasniegšanai. Aprūpes nodaļā nav nepieciešama ārsta diennakts klātbūtne.

Tas nozīmē, ka ārsta pakalpojumi būs pieejami darbdienās no pulksten 8 līdz 16. Pārējā laikā un brīvdienās pēc medicīniskās palīdzības jāvēršas pie ģimenes ārsta vai citiem primārās aprūpes speciālistiem vai arī jāizsauc neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde.

Aprūpes nodaļā pacienta iemaksa ir pieci lati par katru stacionārā pavadīto dienu.

Šis pakalpojums paredzēts pacientiem, kuriem veselības stāvokļa dēļ nepieciešama diennakts aprūpe. Parasti tie ir vientuļi iedzīvotāji vai cilvēki, kuru tuviniekiem nav iespējams viņus kopt. Lai saņemtu īslaicīgo sociālo aprūpi, nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums. Vienas diennakts cena īslaicīgās sociālās aprūpes nodaļā ir deviņi lati.

Veselība