Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dodoties uz ārzemēm cilvēki baidās saindēties, bet cieš no traumām

Ārzemju braucienu laikā cilvēki visbiežāk baidās no saindēšanās, kā arī gremošanas problēmām, kas var rasties no neierastas pārtikas, taču ceļojumu apdrošināšanas izmaksas visbiežāk tiek veiktas traumu, sastiepumu un vīrusu infekciju gadījumos, liecina aptauja.

Aptaujājot 320 portāla Gudriem.lv lietotājus, atklājies, ka pārsvarā cilvēki ceļojumu laikā baidās saindēties vai iedzīvoties gremošanas traucējumos neierastas pārtikas dēļ (34%). Otrajā vietā ierindojas aptaujāto bažas par pēkšņiem akūtiem stāvokļiem, piemēram insultu, infarktu, apendicītu, kas viņus var piemeklēt ceļojot (29%). Trešās izplatītākās ir ceļotāju bailes no traumām (19%), bet ļoti maza respondentu daļa uztraucas, ka ceļojumā viņiem var gadīties jau esošu hronisku slimību saasinājumi (3%), apdegumi vai apsaldējumi (2%).

Noskaidrojot kādiem apdrošināšanas gadījumiem apdrošināšanas kompānijas visbiežāk izmaksā kompensāciju, Gudriem.lv secināja, ka aptaujas rezultātos atklātās cilvēkus bailes ir tālas no reālajiem veselības apdraudējumiem, kurus piedzīvo ceļotāji. Katrīna Radzinska, apdrošināšanas sabiedrības „BTA Insurance Company" SE personu apdrošināšanas departamenta direktore atzīst, ka viņu neizbrīna tik liels procents ceļotāju (34%), kas satraucas par saindēšanos vai gremošanas traucējumiem, taču realitātē šādi gadījumi ir vien 10%.

„Šo procentuālo starpību droši var pieskaitīt traumām, pēkšņiem akūtiem stāvokļiem un hronisku slimību saasinājumiem," piebilst K. Radzinska. Apdrošināšanas izmaksu pirmajā vietā atrodas infarkti un insulti, kam seko sporta traumas, gūtas arī slēpošanas ceļojumos, bet trešajā vietā ir saaukstēšanās, bronhīti un otīti, kuri pārsvarā radušies no neprasmīgas kondicioniera lietošanas.

Apdrošināšanas kompānijas „If" produktu attīstības daļas vadītāja Sanitas Livdāne informē, ka šā gada 9 mēnešu laikā 41% no ceļojumu apdrošināšanas izmaksām veiktas dažādu traumu gadījumos, trešdaļa izmaksu (31%) - dažādu akūtu saslimšanu gadījumos (vīrusu infekcijas, angīnas, u.tml.), bet katrs piektais (19%) ceļojumu apdrošināšanas izmaksu gadījums bijis saistīts ar hroniski kaišu saasinājumiem (bronhiālā astma, gastrīts.u.tml.)

Izpētot ceļojumu mērķus, kurus visbiežāk izvēlas Gudriem.lv ceļojumu apdrošināšanas polišu cenu salīdzinātāja lietotāji, noskaidrots, ka vispopulārākās ir Eiropas valstis, tām seko ASV, Krievija, Ēģipte un Ukraina. To apliecina arī S. Livdāne, sakot, ka uzņēmums „If" pēdējo 2 gadu laikā 89% ceļojuma apdrošināšanas polišu pārdevis tieši braucieniem uz Eiropas valstīm. Vācija, Itālija un Zviedrija ir valstis, uz kurām tiek pārdots visvairāk ceļojuma apdrošināšanas polišu.

Veicot ceļojuma apdrošināšanas polišu cenu izpēti, Gudriem.lv atklāja, ka to cenu diapazons ir neparasti plašs. Piemēram, apdrošināšanas polise, 10 dienu braucienam uz kādu no Eiropas slēpošanas bāzēm, atkarībā no apdrošināšanas kompānijas, maksā no 18,48 līdz 91,52 eiro. Apdrošināšanas polises cenas 10 dienu atpūtai kādā no Eiropas kūrortiem, svārstās no 9,24 līdz 65,45 eiro.

Apdrošināšanas kompāniju pārstāvji, komentējot šos datus, apstiprināja šādu cenu atšķirību iespējamību, jo ceļojuma apdrošināšanas polišu cenas ir atkarīgas arī no apdrošināšanas kompānijas politikas, kura var būt orientēta piedāvāt sevišķi demokrātiskas polišu cenas dažiem ceļojumu virzieniem, piemēram, Eiropai vai kūrortiem.

K. Radzinska piebilst, ka polišu cenas ir atkarīgas no daudziem faktoriem - programmas satura, dažādu risku iekļaušanas polisē (ārstēšanās, bagāža, nelaimes gadījumu apdrošināšana, civiltiesiskā apdrošināšana, pārlidojumu apdrošināšana, pases apdrošināšana un citi riski). Atkarībā no klienta vecuma, vienādas polises cena var atšķirties pat divas reizes. Tādēļ, izvēloties apdrošināšanu, rūpīgi jāiepazīstas ar polises saturu un visiem nosacījumiem.

Veselība