Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Donori: Palīdz citam, iespējams, izšķirošā mirklī

Kopš Smiltenē vienā donoru dienā aktivitāti izrādīja teju vai divsimt cilvēku, Latvijas Sarkanais Krusts šādu dienu nolēma rīkot gan tehnikumā, gan kultūras un sporta centrā. Tā bija visnotaļ pareiza izvēle, jo tehnikumā ir īpaši atsaucīgi audzēkņi.

 

Smiltenes tehnikumā donoru dienā ieradās Valsts asinsdonoru centra Latgales filiāles speciālisti. Lai brauciens nebūtu veltīgs, optimālais asins ziedotāju skaits ir aptuveni 70 donoru, kaut gan citās pilsētās tas ir krietni mazāks. Smiltenes tehnikumā asinis vēlējās nodot 124 cilvēki, lielākoties tie bija jaunieši. Viņi paši aktīvi iesaistās arī donoru dienas organizēšanā.

 

Donoru kustībā Smiltenes tehnikumā aktīvi iesaistās Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Smiltenes nodaļas biedre Māra Šaudiņa. Viņai liels palīgs ir trešā veterinārmedicīnas kursa audzēknis Armands Āre. Puisis donoru dienā aizvietoja M. Šaudiņu.

 

 

Viņš iedrošināja skolas biedrus uz labiem darbiem, nebaidīties un ziedot asinis, arī pats bija donors. Tas nebūt nav viņa pienākums, bet gan brīvprātīgā darbs no sirds. "Pavisam bija atnākuši 124 cilvēki, kuri gribēja būt asinsdonori. Tomēr vairākiem atteica. Tehnikumā šoreiz asinis ziedoja 104.

 

 

 Priecājos, ka mūsu skolā ir ļoti aktīvi jaunieši. Cik zinu, tad vairākums nodod asinis, lai varētu palīdzēt kādam, nevis trīs latu vai brīvas dienas dēļ," saka A. Āre. Viņu iepriecina, ka vienaudži dalās ar to, kā trūkst citiem, nevis sēž malā un domā tikai par sevi.

 

LSK Smiltenes nodaļas vadītāja Maruta Vīgante ir patīkami pārsteigta, ka asinis nodevuši vairāk nekā simts cilvēku. Tiesa, viņu sākotnēji baidīja, vai donoru diena tehnikumā nepiesaistīs arī pilsētas iedzīvotājus, jo tādā gadījumā trūktu donoru Smiltenes kultūras un sporta centrā.

 

 

"Priecājos, ka te lielākoties bija tehnikuma jaunieši. Vairāki ieradās no Smiltenes Centra vidusskolas un profesionālās vidusskolas, kā arī Cēsu 4. arodvidusskolas. Katru reizi klāt nāk jauni donori. Šoreiz tie bija 23 cilvēki no 104," stāsta M. Vīgante.

 

Viņa aicina cilvēkus iesaistīties donoru kustībā. Smiltenes kultūras un sporta centrā donoru diena būs 17. martā no pulksten 10.00 līdz 13.00.

 

 

Veselība