Donoru diena Smiltenē un svētki Turaidā

Pirmdien, 10.jūnijā, no plkst. 10.00 līdz 13.00 Smiltenē, Smiltenes Bērnu un jaunatnes sporta skolā, Gaujas ielā 2, notiks donoru diena. Asinis ziedot ir aicināti visu grupu asins donori!

 

Savukārt 15.jūnijā no plkst. 11.00 līdz 17.00 Valsts asinsdonoru centrs un Turaidas muzejrezervāts aicina visus donorus uz Pasaules Asins donoru dienai veltītām svētku svinībām Turaidas pilī!

Pasākuma apmeklētāji zinošu gidu vadībā varēs iet ekskursijās, izmēģināt prasmi loka šaušanā, izkalt savu donora monētu, iepazīt bagāto augu valsti, mācīties tautas dejas, iet rotaļās un, protams, ziedot asinis. Dienas noslēgumā donorus priecēs pazīstamā latviešu postfolkloras grupa „Iļģi”.

Donoriem un trīs viņu ģimenes locekļiem ieeja Turaidas pilī un izklaides būs par brīvu. Līdzi jāņem labs noskaņojums, donora apliecība un personu apliecinošs dokuments.

Pasaules Asins donoru diena ir 14.jūnijs. Šis datums izvēlēts par godu Karla Landšteinera dzimšanas dienai. Pateicoties viņa atklājumam par cilvēka asins grupām, visā pasaulē asins pārliešanas noris veiksmīgi un ļauj izveseļoties daudziem cilvēkiem.

 

Veselība