Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Donoru diena Valkā - 6. janvārī 1

Valsts asinsdonoru centra Latgales filiāle informē, ka 2010. gada 6. janvārī tiek organizēta donoru diena Valkā. Donori ir gaidīti kultūras nama telpās no plkst. 9.00-11.30.

"2009. gada laikā Valkā asinis ziedotas 163 reizes, pirmo reizi dzīvē par donoru kļuva 28 cilvēki. Paldies visiem labas gribas cilvēkiem, lai Jums laba veselība un vēlme palīdzēt citiem arī turpmāk," pateicas VADC Latgales filiāles sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Krustāne.

 

Viņa atgādina, ka par donoru var kļūt vecumā no 18 - 65 gadiem. Donora svars nedrīkst būt mazāks par 50 kilogramiem un pirms asins nodošanas nedrīkst lietot alkoholu un smēķēt.

 

Asins došana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba, liela emocionāla pārdzīvojuma. Pirms asins nodošanas vēlams lietot veselīgu uzturu, daudz šķidruma. Nedrīkst lietot treknus ēdienus asins došanas dienā, kā arī dienu iepriekš. Neēdis cilvēks asinis nevar nodot.

 

Kāpēc Tev vajadzētu ziedot asinis?

Morālais gandarījums. Asins nodošana raisa pozitīvas izjūtas. Tu esi palīdzējis kādam grūtā, varbūt pat izšķirošā brīdī. Kādreiz palīdzība var būt nepieciešama arī tev.

 

Bezmaksas veselības pārbaude. Donoram tiek noteikta asins grupa un hemoglobīna līmenis, katra asins deva tiek pārbaudīta uz dažādām slimībām.

 

Veselības uzlabošanās. Donora organismā tiek stimulēta asinsrades sistēma, atjaunojot asins sastāvu. Donori mazāk slimo ar akūtām un hroniskām slimībām.

 

Brīvdiena. Saskaņojot ar darba devēju, donoram pienākas brīva diena, kad ziedo asinis, kā arī vēl viena pēc asins ziedošanas. Abas brīvdienas apmaksā donora darba devējs pēc Darba likuma 74.panta. Izmanto to, kā vēlies.

 

Pusdienas. Pirms asins nodošanas Tevi pacienā ar vieglām uzkodām, pēc tam tu saņem 3 latus pusdienām. Neaizmirsti lietot daudz šķidruma pirms un pēc asins ziedošanas!

Komentāri 1

skarbinka

asins nodošana ir laba lieta, tā mēs palīdzam citiem un arī paši sev...
esmu skolniece, un tāpēc apgalvoju ka jauniešiem ir jābūt aktīvākiem un jāapmeklē šāda veida iestādes, kā apgalvo mana politikas skolotāja, arī donoru dienas apmeklējums ir politiska aktivitāte!!!

pirms 9 gadiem, 2010.01.06 09:35

Veselība