Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Donoru dienās būtiskas izmaiņas

Jau rakstījām, ka septembra sākumā Smiltenē bija plānotas divas donoru dienas. Latvijas Sarkanā Krusta Smiltenes nodaļas vadītāja Maruta Vīgante ziņo, ka notikušas izmaiņas.

 

2. septembrī paredzētā donoru diena Smiltenes tehnikumā ir atcelta. Tam ir vairāki izskaidrojumi. "Tehnikumā norisinās remontdarbi, tāpēc tur nav iespējams noorganizēt donoru dienu. Arī Valsts asinsdonoru centra Latgales filiālei radušās dažādas problēmas, kas liedz pie mums ierasties biežāk," paskaidro M. Vīgante.

 

Toties pavisam ir skaidrs, ka spēkā paliek donoru diena Smiltenes sporta un kultūras centrā 10. septembrī. Tikai jāvērš cilvēku uzmanību, ka asinis varēs ziedot tikai no pulksten 9.00 līdz 11.30. Latvijas Sarkanā Krusta Smiltenes nodaļas vadīja cilvēkus aicina ierasties laikus, lai neveidotos garas rindas un visiem atnākušajiem būtu iespēja nodot asinis.

 

Jāatgādina, ka asinis var ziedot cilvēki vecumā no 18 līdz pat 65 gadiem. Donoru svars nevar būt mazāks par 50 kilogramiem.

 

Lai slimnieks saņemtu pilnvērtīgus donora asins komponentus, Valsts asinsdonoru centrs lūdz pirms procedūras nesmēķēt un nelietot alkoholu. Vēlams lietot veselīgu uzturu un daudz šķidruma.

Veselība