Donoru kustība: Lielā atsaucība nebeidz pārsteigt

Neilgi pēc donoru dienas aktivitāšu sākuma Smiltenes kultūras un sporta centru pildīja vairāk nekā simts cilvēku, kuri, dažādu motīvu vadīti, vēlējās ziedot asinis.

 

Ierodoties Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Smiltenes nodaļas organizētajā donoru dienā Smiltenes kultūras un sporta centrā, visapkārt bija daudz cilvēku, lielākoties jaunieši. Rinda izveidojās no lielās zāles līdz pat ārdurvīm. Kāds donors spriež, ka cilvēkiem iestājusies krīze.

 

 

"Man jau šķiet, ka daudzi te atnākuši naudas un uzkodu dēļ," domā donoru dienas apmeklētājs, kurš vēlējās palikt anonīms.

 

LSK Smiltenes nodaļas vadītāja Maruta Vīgante ir patīkami pārsteigta, ka atsaucību donoru dienā izrādījuši 148 cilvēki. Viņa noliedz domu, ka iemesls varētu būt trīs lati, kurus saņem donori. "Nedomāju, ka šī nelielā naudas summa mudinātu cilvēkus ziedot asinis. Piemēram, jaunieši no ģimnāzijas stāstīja, ka viņi vēlas palīdzēt citiem, tāpēc arī nāk. Viena meitene, kura diemžēl saņēma atteikumu, pauda žēlumu, ka nav spējusi šoreiz palīdzēt kādam cilvēkam," klāsta M. Vīgante.

 

Pavisam asinis ziedoja 132 cilvēki, no tiem 30 pirmreizēji. 16 cilvēki dažādu iemeslu dēļ saņēmuši atteikumu. "Daudzi asins donori bija ieradušies no Smiltenes ģimnāzijas, Profesionālās vidusskolas, vairāki bija arī no tehnikuma un Centra vidusskolas. Donori ieradās arī no Cēsīm, Vijciema un Gaujienas," informē LSK Smiltenes nodaļas vadītāja.

 

Nākamā donoru diena Smiltenes sporta un kultūras centrā būs 26. maijā, bet tehnikumā 4. jūnijā no pulksten 10.00 līdz 13.00.

Veselība