Dzirdes centrs jauno gadu iesāk jaunās telpās

2012. gads Dzirdes centra darbiniekiem un apmeklētājiem sācies ar patīkamām pārmaiņām. Dzirdes centrs tagad ne tikai atrodas jaunās un pielāgotās telpās, bet ir arī nodrošināts ar nepieciešamo aparatūru, kas sniedz lielāku iespēju palīdzēt visiem, kam tas ir nepieciešams. Tas ir vienīgais centrs Vidzemē, kur tiek piedāvāti visi pakalpojumi - sākot ar ārsta apmeklējuma līdz pat dzirdes aparāta izgatavošanas laboratorijai.

Dzirdes centrs savu darbību sāka 1994. gadā, kad pateicoties sadarbībai ar Giterslo apgabalu, katram bērnam tika uzdāvināti divi dzirdes aparāti. Ļoti svarīgs ir šo dzirdes aparātu serviss, līdz ar to, lai sniegtu šādu pakalpojumu Valmierā tika izveidots dzirdes centrs.

Pēc trīs gadiem centrs sāka savu darbību jaunās telpās, taču tās nebija piemērotas cilvēkiem ar kustību traucējumiem. 2010. gadā kopīgi ar skolas ilggadējo draugu un atbalstītāju Robertu Mēlmani no Drenšteinfurtes aizsākās domu apmaiņa par jaunu dzirdes diagnostikas (pārbaudes) aparatūras iegādi dzirdes centrā, kas ļautu dzirdes pārbaudei un diagnostikai notikt jaunā kvalitātē, tomēr, lai to īstenotu bija nepieciešamas jaunas telpas.

Jaunajās telpās ir izveidoti audiometrijas kabinets, dzirdes aparātu remonta kabinets, ārsta kabinets, birojs, klientu uzgaidāmā telpa un laboratorija, kurā tiek izgatavoti individuālie auss ieliktņi, kas ir svarīga dzirdes aparātu sastāvdaļa.

Individuālos auss ieliktņus var lietot arī cilvēki, kuriem iesaka ausis sargāt no mitruma, piemēram, mazgāšanas laikā vai peldoties baseinā. Darbs pie dzirdes centra pilnveides vēl turpinās. Nākotnē to ir paredzēts modernizēt, lai pašam klientam uzreiz varētu vizuāli parādīt un pastāstīt tieši par viņa situāciju. Dzirdes centra darbiniekiem ir svarīgi izglītot cilvēkus ne tikai par dzirdes traucējumiem, bet arī par dzirdes aizsardzību.

Centra vadītāja Dina Tanberga pastāstīja, ka centru apmeklē dažāda vecuma cilvēki, ne tikai skolēni. Pie mums nāk cilvēki ar kustību traucējumiem un pielāgotās telpas ir ļoti liels ieguvums, lai kvalitatīvi spētu apkalpot pēc iespējas vairāk cilvēkus.

„Ieguvums ir arī jaunā aparatūra, kurā ir iekļauts viss - sākot no dzirdes pārbaudes līdz pat dzirdes aparāta pielāgošanai un regulēšanai. Jaunais aparāts spēj izmērīt kā aparāts ir pielāgojies ausij, kas it īpaši ir svarīgi maziem bērniem, kas vēl nespēj izstāstīt kā viņš īsti dzird ar saviem dzirdes aparātiem," informē centra vadītāja.

Jaunās telpas izveidotas un aparatūra iegādāta pateicoties Robertam Mēlmanim - viņa personīgais ieguldījums 20 000 Eiro, Latvijas vājdzirdīgo asociācijai - ieguldījums 4000 Ls, Skolas vadībai - no dzirdes centra ieņēmumiem par maksas pakalpojumiem - 4000 Ls un Valmieras pilsētas pašvaldībai - ieguldījums 4000 Ls, kā arī sadarbības partneriem Giterslo, kas nodrošināja transportu, lai nogādātu aparatūru un mēbeles Valmierā.

Uzziņai: Dzirdes centrs atrodas Valmieras Vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas-attīstības centra telpās L.Paegles ielā 5/7.

Veselība