Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

„Dzīvības koks” uzsāk jaunu iniciatīvu – atbalsta grupas pacientiem

„Vēzis - tā ir diagnoze, kura mūsu sabiedrībā diemžēl vēl joprojām ir tabu, ko slēpj un par ko izvairās runāt ne tiekai pacienti, bet arī apkārtējie. Tomēr tieši atbalsts, sarunas un pieredze ir tas, kas, izdzirdot šādu diagnozi, nepieciešams visvairāk, tāpēc „Dzīvības koks", sākot ar oktobri, organizēs atbalsta grupas onkoloģiskajiem pacientiem," norāda „Dzīvības koks" valdes priekšsēdētāja GUNITA BERĶE. Pirmā atbalsta grupa „Spēka Avots" notiks jau 6.oktobrī, un to aicināts apmeklēt ikviens, kas vēlas tikt uzklausīts un sadzirdēts.

Oktobrī  pasaulē onkoloģiskajām saslimšanām, īpaši krūts vēzim, tiek pievērsta papildus uzmanība, jo tiek atzīmēts Krūts veselības mēnesis. Arī šogad onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks" ieplānojusi dažādas akcijas šī mēneša ietvaros, aicinot ikvienu ieklausīties, aizdomāties par savu veselību un atbalstīt tos, kuriem tas nepieciešams. Kā viena no būtiskākajām iniciatīvām, kas tiks aisākta tieši oktobrī, ir atbalsta grupas onkoloģiskajiem pacientiem „Spēka Avots". Protams, anonīmas un bezmaksas. 

 

Lai turpinātu onkoloģisko pacientu rehabilitācijas nometnēs „Spēka Avots"aizsākto un, iespējams, ietu solīti tālāk, „Dzīvības koks" pieņēmis lēmumu veidot atbalsta grupas cilvēkiem ar onkoloģiskām saslimšanām. Lai pārvarētu šo slimību, ir jāsaprot:

  • Kā un kāpēc dzīvot tālāk?
  • Kā pārdzīvot situācijas, kad nezini, ko darīt tālāk?
  • Vai es joprojām esmu normāla sieviete/vīrietis?
  • Kā ar to tiek galā citi?

Un tie ir tikai daži no jautājumiem, uz kuriem jārod atbildes. 

Lai piedalītos atbalsta grupās, nepieciešama apņēmība un vēlme satikt citus cilvēkus ar līdzīgām problēmām. Grupas tikšanās notiks katru otro ceturtdienu, sākot ar 6.oktobri, pulksten 18:30 biedrības mītnes vietā Melnsila ielā 13-1, Rīgā. Uz grupas nodarbībām ludzam iepriekš pieteikties, rakstot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālruni 67625339. 

 

Atbalsta grupu datumi: 6., 20.oktobris, 3., 17.novembris. 

 

„Dzīvības koks" ir lielākā organizācija Latvijā, kas apvieno onkoloģiskos pacientus un viņu tuviniekus. „Dzīvības koks" ir Eiropas krūts vēža organizācijas „Europa Donna" un Eiropas pretvēža organizācijas „European Cancer Patient Coalition" pilntiesīgs biedrs, pārstāvot Latvijas pacientu intereses Eiropas līmenī. „Dzīvības koks" īstenojis vairākus projektus sadarbībā ar Amerikas Pretvēža biedrību un atbalstījis AVON globālo iniciatīvu cīņā pret krūts vēzi. Kopš 2009.gada vasaras „Dzīvības koks" par sabiedrības saziedotiem līdzekļiem organizē psihosociālās rehabilitācijas nometnes onkoloģiskajiem pacientiem. Kopumā palīdzēts vairāk kā 140 cilvēkiem. "Dzīvības koks"mērķis - Eiropas cienīgu veselības aprūpi Latvijas pacientiem!  

Veselība