Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gandrīz 90% Latvijas iedzīvotāju ceļo bez apdrošināšanas

Nesen publiskotie Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka šogad salīdzinājumā ar iepriekšējā gada pirmo pusgadu Latvijas iedzīvotāji ir sākuši aktīvāk ceļot un kopējais pašmāju ceļotāju skaits 2011. gada pirmajā pusgadā ir pieaudzis par 6.3%.

Tomēr par spīti minētajai izaugsmei vēl joprojām esam kūtri attiecībā uz ceļojumu apdrošināšanu - to izmanto vien 12% ceļotāju. Lai arī, salīdzinot Centrālās statistikas pārvaldes informāciju par Latvijas iedzīvotāju robežšķērsojumu skaitu un Latvijas Apdrošināšanas asociācijas datus par noslēgtajām ceļojumu apdrošināšanas polisēm, iezīmējas pozitīva tendence, ka apdrošināto ceļotāju īpatsvars ir nedaudz pieaudzis. Tomēr tas joprojām ir neadekvāti mazs, ņemot vērā to riska apjomu, ar kādu ir jāsaskaras ceļotājiem.

Ceļojumu apdrošināšana bieži vien izmaksā vien pāris latu, kamēr vidējā atlīdzību summa pēc „Balta" aprēķiniem, kas tiek izmaksāta, ir 689 lati. Turklāt šī summa 2011. gadā ir piedzīvojusi strauju pieaugumu, jo ir palielinājies smago negadījumu skaits

Lielākoties atlīdzības par summām, kas pārsniedz 10 000 latu, tiek izmaksātas par dažādiem sadzīves negadījumiem, akūtām saslimšanām un slēpošanas laikā gūtām traumām. Piemēram, gada sākumā par pneimonijas ārstēšanu ASV tika izmaksāti 20 755 lati, savukārt pavisam nesen 21 886 lati tika izmaksāti par ārstēšanos un repatriāciju, kas klientam bija nepieciešama pēc neveiksmīga kritiena no augstuma Zviedrijā.

„Vasarā risks saskarties ar veselības problēmām vai nelaimes gadījumiem, atrodoties ārvalstīs, ir nedaudz mazāks, un pārsvarā starp pieteiktajām atlīdzībām ir dažādi saaukstēšanās gadījumi, sadzīves traumas, zobārstniecība un hronisku slimību uzliesmojumi. Tomēr jāņem vērā, ka, piemēram, viena ārsta konsultācija ārvalstīs var izmaksāt 100 - 200 eiro atkarībā no sniegtās palīdzības apjoma.

Savukārt negadījumu risks ievērojami pieaug, sākoties aktīvajai ziemas prieku baudīšanas sezonai, kad Latvijas iedzīvotāji dodas slēpot uz kalnu kūrortiem. Šogad jau ir fiksēts pirmais samērā iespaidīgs negadījums, kad, slēpojot Austrijas kalnos, apdrošinātā persona guva mugurkaula skriemeļa lūzumu un tika transportēta uz ārstniecības iestādi, kur veikta operācija.

Kopumā trīs dienu ārstēšanās slimnīcā un cietušā transportēšana uz Latviju izmaksāja 18 258 latus. Pirms šādiem ceļojumiem noteikti būtu jāapdrošinās, lai neveiksme slēpošanas trasē neizraisītu katastrofālas finansiālās sekas," skaidro Aivars Vilnītis, apdrošinātāja „Balta" valdes loceklis un pārdošanas direktors.

Iegādājoties ceļojuma apdrošināšanas polisi, jāatceras, ka apdrošināmie riski jāizvēlas atbilstoši brauciena mērķim. Piemēram, ja ceļojuma laikā plānojat nodarboties ar slēpošanu, par to noteikti jāinformē apdrošinātājs, lai polisē tiktu iekļauts potenciālajam riskam atbilstošs segums.

Turklāt, iegādājoties ceļojumu apdrošināšanu, ieteicams apdrošināt arī savu civiltiesisko atbildību, lai izvairītos no situācijām, kad Jums jākompensē zaudējumi kādam citam, kurš Jūsu dēļ ir cietis negadījumā - piemēram, ja slēpošanas trasē saduraties ar citu slēpotāju.

Veselība