Ģimenes ārsti spriedīs par darbību nākamgad

Šodien Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas biedri tiekas ārkārtas sapulcē, lai lemtu par ģimenes ārstu darbību nākamajā gadā, aģentūru LETA informēja asociācijas prezidente Sarmīte Veide.

 

Veide aģentūrai LETA sacīja, ka situācija kopš iepriekšējās sēdes 22.novembrī ir krasi mainījusies un tikšanās mērķis ir nolemt, kā rīkoties tālāk. Galvenais un būtiskākais jautājums joprojām saistīts ar nākamā gada līgumu slēgšanu ar Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūru (VOAVA) par turpmāko sadarbību.

 

 

Veide sacīja, ka pēc iepriekšējās sēdes Ministru prezidentam Ivaram Godmanim (LPP/LC) tika nosūtīta asociācijas vēstule, kurā premjers aicināts vēlreiz pārskatīt un izvērtēt primārās veselības aprūpes sistēmas finansējuma problēmas.

 

 

Vēstuli Godmanis tālāk nodeva veselības ministram Ivaram Eglītim (TP), kura atbildi Ģimenes ārstu asociācija tā arī nav saņēmusi, cerot to sagaidīt līdz biedru sapulcei. Ģimenes ārsti arī gatavi uzklausīt Eglīša viedokli klātienē.

 

 

LETA jau ziņoja, ka pēc iepriekšējās ārkārtas sapulces ģimenes ārsti nolēma atteikties no veselības ministra piedāvātajiem pieciem miljoniem latu ģimenes ārstu praksēm un līgumus ar valsti neslēgs, jo ar šiem līdzekļiem ģimenes prakses uzturēt nespēs.

 

 

Piedāvātais palielinājums būtu aptuveni 300 latu apmērā uz vienu ģimenes ārsta praksi mēnesī, taču tas ir nepietiekami, norāda Veide. Turklāt tas uzliek papildu slodzi un dežūras arī brīvdienās, bet ģimenes ārsti arī bez tā ir diezgan noslogoti.

 

 

Pēc ārstu domām, ministra piedāvājumam ir neskaidri noteikumi, jo, pirmkārt, ārsti bija pieprasījuši finansējumu 13 miljonu latu apmērā, otrkārt, nav skaidri noteikts, kādas funkcijas papildus būs jāveic ģimenes ārstiem, kā arī līguma slēgšana uz trim gadiem ir riskanta, jo nav zināms, kāda situācija veselības aprūpes budžetā būšot nākamajos gados.

 

 

Tāpat ziņots, ka ģimenes ārsti, nepieņemot sākotnējo ministrijas piedāvājumu slēgt līgumu, papildu saņemot aptuveni 300 latus uz vienu ārstu praksi, vien paši zaudējuši, jo tagad šo naudu ministrija piedāvāt vairs nespēj.

 

 

Ģimenes ārstu līgumi ar VOAVA beidzas šī gada 31.decembrī, un jaunie līgumi jāslēdz ar 2009.gada 1.janvāri.

Veselība