Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Grib reanimēt Smiltenes slimnīcu 13

Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīcas bijušajā dzemdību nodaļā plānots atvērt 20 sociālās aprūpes gultas vecajiem ļaudīm. Vismaz tā iecerējusi iestādes vadība un vietējā novada dome.

 

Rīt SIA "Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca" valdes priekšsēdētāja Sarmīte Zvirgzdiņa un Smiltenes novada domes Sociālā dienesta vadītāja Inta Siliņa dosies uz Sedas veco ļaužu centru.

Tur mītošajiem Smiltenes novada iedzīvotājiem - veciem, vientuļiem cilvēkiem - tiks piedāvāts pārcelties uz SK Smiltenes slimnīcas sociālās aprūpes gultām. Šobrīd no Smiltenes novada pansionātā ir vairāk nekā 10 cilvēku.

 

Vispirms vajag pacientus"Atvērt sociālās aprūpes gultas slimnīcā varēsim tikai tad, kad mums būs vismaz 20 pacientu. Tik daudz vajadzīgs, lai šāda nodaļa izdzīvotu," saka S. Zvirgzdiņa.

Par veciem, vientuļiem cilvēkiem, kuriem nav īpašumu, tādos gadījumos maksā viņu pašvaldība. Ja ir tuvinieki, tad izmaksas sedz viņi un pats pacients no savas pensijas."Ziemeļlatvija" jau rakstīja, ka no 1. septembra ir slēgts SIA "Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca" stacionārs, jo valsts tā darbībai vairs nepiešķir finansējumu.

Lai slimnīcas ēka, ko apsilda tur strādājošā diennakts traumpunkta un uzglabātās medicīniskās aparatūras dēļ, nestāvētu tukša, novada dome un iestādes vadība meklē vairākus risinājumus.

"Slimnīca veikusi aprēķinus, un droši vien tuvākajā laikā uz dzemdību nodaļas bijušās bāzes atvērsim 20 sociālās aprūpes gultas, līdzīgi kā tas jau ir Valkā. Tādas gultas paredzētas veciem cilvēkiem, kuri ilgstoši slimo un kuriem nepieciešama kopšana un uzraudzība," skaidro Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis.Valkā gultas - tukšasVidzemes slimnīcā Valkā aprūpes nodaļā visas septiņas īslaicīgās sociālās aprūpes gultas šobrīd gan ir tukšas.

"Cilvēki izvēlas citu mūsu pakalpojumu, - aprūpes gultas, par kurām pacienta iemaksa diennaktī ir pieci lati. Par īslaicīgajām sociālās aprūpes gultām tā ir deviņi lati," skaidro aprūpes nodaļas virsmāsa Iraida Ārgale.

Aprūpes gultā pacients ar ģimenes ārsta nosūtījumu nokļūst tad, ja viņam jāārstē hroniskas slimības saasinājums. Īslaicīgās sociālās aprūpes gultas Vidzemes slimnīcā Valkā paredzētas vientuļiem, veciem cilvēkiem, kuriem veselības stāvokļa dēļ nepieciešama diennakts aprūpe, vai arī, ja viņam ir piederīgie, taču dažādu iemeslu dēļ viņi nespēj kopt savu tuvinieku.

SK Smiltenes slimnīcas speciālisti pašlaik meklē optimālāko risinājumu, kā sniegt šo pakalpojumu savā ārstniecības iestādē. S. Zvirgzdiņu interesē arī Sedas veco ļaužu centra pieredze.

Centra direktore Meta Spale atzīst, ka veco cilvēku un invalīdu aprūpe ir pieprasīts pakalpojums, neraugoties uz lielajām izmaksām. Sedas veco ļaužu centrā vienas personas uzturēšana izmaksā aptuveni 300 latu mēnesī.

 

Grib tuvāk un ērtākPašlaik Sedas veco ļaužu centrā, kas ir Valkas rajona padomes iestāde, ir 43 iemītnieki. Brīvu vietu pagaidām nav. "No šā gada 1. decembra būsim Strenču novada domes iestāde," neziņā par nākotni ir M. Spale.

Valkas rajona padomes galvenā speciāliste sociālās aprūpes jautājumos Mārīte Magone gan domā, ka raizēm nav pamata un Sedas pansionāts tukšs nepaliks.

Viņa atzinīgi vērtē smilteniešu ideju par sava novada sociālās aprūpes gultām. "Katrs domā, lai pakalpojums viņam būtu pēc iespējas tuvāk un ērtāk. Tāpēc saprotu Smiltenes novadu," saka M. Magone.

Papildu idejai par sociālās aprūpes gultām Smiltenes novada dome piedalās sarunās par Cēsu, Siguldas, Limbažu un Smiltenes slimnīcu apvienības veidošanu.

"Lēnām strādājam arī pie projekta uz pārējās slimnīcas bāzes veidot pansionātu. Cenšamies slimnīcu reanimēt. Slimnīcā jau strādā traumpunkts, kurā visu diennakti ārsts sniegs dažāda veida medicīnisko palīdzību," saka A. Mežulis.

Komentāri 13

nesapratu

kā var REANIMĒT slimnīcu... Reanimēt var cilvēku, kaut ko dzīvu!

pirms 10 gadiem, 2009.10.06 19:43

celtnieks

paldies jaunajiem vecākiem par ziedojumiem, tagad par viņu naudu remontētajās telpās varēs atpūsties vientuļnieki...

pirms 10 gadiem, 2009.10.06 20:03

dadzis

Sociālie uzmanieties,nelaižiet āzeni par dārznieci!Lien atkal sfērā no kuras neko nesaprot!Ka tik nauda nāktu!Lai Silīņ Inta vada šo nozari!Nav vairs ātro, nav no kā finanses aizņemties,nesanāk algas.

pirms 10 gadiem, 2009.10.07 10:22

uer

Žurnālistam, kas raksta rakstu vajadzētu atšķirt atšķirību starp to, ko nozīmē slimnīca un ko sociālās patversmes vietas, nevajag nu piedēvēt laurus par kaut kādiem nenotikušiem slimnīcas ''atgriešanas'' darbiem tai, kas būtībā slimnīcu ''novāca'' tikai tas nesanāca tik ''klusi'' kā gribēts un nu sagribējās atkal tēlot labo tēlu!

pirms 10 gadiem, 2009.10.07 12:43

Cenšamies slimnīcu reanimēt-saka A. Mežulis. ja kas...

pirms 10 gadiem, 2009.10.07 15:47

ziņkārīgais

vai tā kundzīte bildē ir Smiltenes slimnīcas slavenā Bārbija?

pirms 10 gadiem, 2009.10.07 20:20

turks

Vov........dažiem vīriņiem atkal spīd šoferīša darbiņš no sieviņas priekšnieces.

A ja godīgi. Bijis Krūmals dzīvs - -nekad mūžā Smiltenes slimnīcu nenolikvidētu, nekad mūžā. Tagad viņš kopā ar fon Līvenu droši vien kapā jau otrādi ir apgriezušies.

pirms 10 gadiem, 2009.10.07 21:27

:))))

http://www.ziemellatvija.lv/news/media.html?xml_id=8448&m_type=photos

pirms 10 gadiem, 2009.10.08 09:40

kasis

Tas jau tāpat ir privātais bizness.Ko vēl tēlo!Atjaunot slimnīcu viņas nav spējīgas,tik gudras nav!Kāds gudrais uzrakstīs projektu , dabūs Eiropas naudu un varēs vērt vaļā savu privāto pansiju.Vajag tik savervēt pirmos iemītniekus no kā paņemt naudiņu!

pirms 10 gadiem, 2009.10.08 14:32

Darbiniece

Kauns Zvirgzdiņai, kā vispār var Smilteniešiem acīs skatīties. Tagad tēlo, ka grib kaut ko atjaunot, sen jau viss ir nolemts, tāpēc jau vajadzēja likvidēt lai varētu pati iekundzēties, KAUNS!

pirms 10 gadiem, 2009.10.08 19:47

CCCP

jus visi esat skaugi.

re jums biznesa ideja, gaiss ir tiirs, eiropaa pensu daudz, reala nauda.

veco cilvēku un invalīdu aprūpe ir pieprasīts pakalpojums, neraugoties uz lielajām izmaksām

300 par vienu menesii.

uzbliez namu 10000 pamulku, vot i nauda.

100ls drosi var kabataa likt.

pirms 10 gadiem, 2009.10.09 22:18

Veselība