Gripas epidēmija sākusies Alūksnes un Bauskas rajonos

Pagājušajā nedēļā Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) akūto augšējo elpceļu infekciju un gripas monitoringa ietvaros gripas epidēmija reģistrēta Alūksnes un Bauskas rajonā, gripas gadījumi reģistrēti arī Aizkraukles, Balvu, Daugavpils, Jēkabpils, Jelgavas un Rīgas rajonā, aģentūru LETA informēja SVA pārstāve Elīna Sprūde-Nesenberga.

Salīdzinot ar pagājušo sezonu, gripas epidēmija ir sākusies aptuveni četras nedēļas agrāk.Vidējā saslimstība ar gripu pagājušajā nedēļā Latvijā bija 25 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem jeb vairāk nekā 500 gadījumi visā Latvijā.

Saslimuši ir galvenokārt bērni vecumā līdz 15 gadiem. Ar aizdomām par saslimšanu ar gripu slimnīcās pagājušajā nedēļā ievietoti 55 slimnieki.

Visā Latvijas teritorijā pieaugusi arī saslimstība ar citām akūtām augšējo elpceļu infekcijām - ar tām slimoja vidēji 1361 no 100 000 iedzīvotājiem. Visaugstākā saslimstība ar augšējo elpceļu infekcijām reģistrēta Aizkraukles, Balvu, Jelgavas un Rīgas pilsētās un rajonos.

Ir samazinājies arī izglītības iestāžu apmeklējums - pagājušajā nedēļā bērnudārzus apmeklēja 74% audzēkņu, skolas - 89% audzēkņu.

Lai ierobežotu gripas un citu elpceļu infekciju izplatību, SVA speciālisti aicina iedzīvotājus pēc iespējas retāk apmeklēt vietas, kur uzturas daudz cilvēku, vēdināt telpas un mitrināt iekštelpu gaisu, kā arī atpūsties svaigā gaisā, ģērbties atbilstoši laika apstākļiem, vingrot, ēst pilnvērtīgus, vitamīniem bagātus uztura produktus, dzert daudz šķidruma un saglabāt labu garastāvokli.

SVA norādīja, ja cilvēks jūtas nevesels, ieteicams ar kumelīšu, kliņģerīšu vai citu zāļu tēju vai sāls ūdeni skalot kaklu un degunu, jo vīruss organismā iekļūst caur deguna un rīkles gļotādu, šo procedūru ieteicams veikt arī kā profilakses līdzekli.

Tāpat kabatlakata vietā labāk ir izmantot vienreiz lietojamas salvetes, bet pēc lietošanas tās izmest un nomazgāt rokas.

Veselība