Informē par medicīniskās palīdzības saņemšanu svētku brīvdienās

Tuvojoties Ziemassvētku laikam un Jaunajam gadam, Nacionālais veselības dienests informē iedzīvotājus par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām svētku brīvdienās!

Gadījumā, ja svētku laikā ir nepieciešams saņemt medicīnisku konsultāciju ģimenes ārsta kompetences ietvaros, iedzīvotāji var vērsties pie dežūrārstiem. Rīgā dežūrārsti būs pieejami 24.decembrī, 26.decembrī un 31.decembrī no plkst.8.00 līdz 15.00. Svētku brīvdienās dežūrārsti dienas laikā būs pieejami arī lielākajās Latvijas pilsētās ārpus Rīgas. Dežūrārstu darba grafiks svētku brīvdienās pieejams Nacionālā veselības dienesta mājaslapā www.vmnvd.gov.lv.

Atgādinām, ka dežūrārsti ir pieejami ne tikai svētku dienās, bet arī visa gada garumā! Dežūrārsts strādā ārpus ģimenes ārsta darba laika un sniedz palīdzību visiem iedzīvotājiem ārstniecības iestādes darbības teritorijā - neatkarīgi no tā, pie kura ģimenes ārsta pacients ir reģistrēts.

Ar ārstniecības iestādēm, kurās pieejami dežūrārsti, un darba laikiem, iedzīvotāji var iepazīties Nacionālā veselības dienesta mājaslapā www.vmnvd.gov.lv.

Vienkāršu saslimšanu gadījumos medicīnisku padomu svētku laikā iedzīvotāji varēs saņemt, zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Pieredzējuši mediķi brīvdienās un svētku dienās medicīniskus padomus sniedz visu diennakti, bet darba dienās no plkst.17.00 līdz 8.00.

Traumu vai pēkšņas saslimšanas gadījumos iedzīvotāji var vērsties steidzamās medicīniskās palīdzības punktos. Ar steidzamās medicīniskās palīdzības punktu atrašanās vietām var iepazīties Nacionālā veselības dienesta mājaslapā.

Neatliekamos gadījumos, kad apdraudēta ir veselība vai dzīvība, palīdzību sniegs slimnīcu uzņemšanas nodaļas. Atgādinām, ka dzīvībai kritiskās situācijās - neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādi var izsaukt, zvanot 113.

Veselība