Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izmaiņas ātrās palīdzības tālruņu numuros bijušajos Alūksnes un Preiļu rajonos

No šodienas, 30. novembra, bijušo Alūksnes rajona (tagad Alūksnes un Apes novadu) un Preiļu rajona (tagad - Preiļu, Aglonas, Līvānu, Riebiņu un Vārkavas novadu) iedzīvotāji tāpat kā līdz šim ātro palīdzību varēs izsaukt, bez maksas zvanot no fiksētajiem tālruņiem uz numuriem 03 vai no mobilajiem telefoniem uz tālruni 112.

 

Svarīgi, ka turpmāk šajos novados neatliekamo medicīnisko palīdzību vairs nevarēs izsaukt pa iepriekš lietotajiem astoņzīmju telefona numuriem.

 

Alūksnes un Apes novadā būs papildus iespēja ātro palīdzību izsaukt gan no fiksētajiem, gan mobilajiem tālruņiem zvanot arī uz telefona numuru 64233116.

 

Ar 1.decembri valsts NMP dienestā iekļausies Alūksnes, Apes, Preiļu un Līvānu NMP brigādes. Pēc izsaukumu saņemšanas pie iedzīvotājiem šajās teritorijās arī turpmāk dosies tās pašas brigādes, kas to darīja līdz šim - tie paši daudziem jau labi zināmie mediķi, kas pārzina savas teritorijas.

 

Būtiski, ka brigāžu mediķiem šajās teritorijās turpmāk būs pieejams NMP dienesta reģionālā dežūrārsta atbalsts medicīniskos jautājumos, kā arī pacientu hospitalizācijas gadījumos.

 

Tāpat arī iedzīvotājiem būs iespēja saņemt dežūrārsta ieteikumus, kur vērsties pēc palīdzības ja uz izsaukumu nebūs nepieciešams doties ātrās palīdzības brigādei.

 

Šā gada decembrī valsts NMP dienests jau nodrošinās 84% no visiem izsaukumiem valstī, sniedzot neatliekamo medicīnisko palīdzību Rīgas reģionā un līdzšinējo Tukuma, Kuldīgas, Talsu, Saldus, Limbažu, Valmieras, Valkas, Cēsu, Madonas, Gulbenes, Alūksnes, Balvu, Daugavpils, Preiļu, Ludzas, Krāslavas, Jelgavas, Bauskas un Aizkraukles rajonu teritorijās.

Papildus informācija: Kad saukt ātro palīdzību?

 

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādes sniedz palīdzību gadījumos, kad ir pēkšņa veselības stāvokļa pasliktināšanās:

 

* Pēkšņa saslimšana, trauma, nelaimes gadījums.* Pēkšņi sirdsdarbības traucējumi, sāpes sirds apvidū, auksti sviedri, samaņas zudums.* Pēkšņs elpas trūkums, smakšanas lēkmes vai aizdusa.* Pēkšņas sāpes rokās vai kājās, roku vai kāju aukstums, bālums.* Pēkšņas sāpes vēderā, saindēšanās, vemšana, intensīva caureja.* Pēkšņi apziņas traucējumi, krampji, ģībonis, galvas vai muguras sāpes, jušanas vai kustību traucējumi.* Pēkšņi psihiskās darbības traucējumi, kuriem raksturīga agresīva rīcība vai pašnāvības mēģinājums.* Pēkšņas sāpes jostas un krustu apvidū vai urinācijas traucējumi.* Dzīvībai bīstama jebkuras izcelsmes asiņošana un alerģiskas reakcijas.* Dzemdētājas nogādāšanai uz dzemdību nodaļu.

Veselība