Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izmaiņas endoprotezēšanas operāciju saņemšanas nosacījumos!

Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra (turpmāk tekstā - Aģentūra) informē, ka no 2009. gada 1. jūlija visu ortopēdijas rindu uzturēšanu un koordinēšanu nodrošinās ārstniecības iestādes. Aģentūras rīcībā esošie rindu dati tiks nodoti ārstniecības iestādēm, kuras veidos un uzturēs centralizēto rindu gūžas un ceļu locītavu endoprotezēšanas operācijām steidzamības kārtā.

 

Pacientiem, kuri jau ir reģistrējušies rindā uz plānveida ceļa locītavas endoprotezēšanas operāciju steidzamības kārtā, Aģentūra ir izsūtījusi vēstules, kurās viņus informēja par to, ka no 2009.gada 1.jūlija informācija par endoprotezēšanas rindu, iegūstama noteiktā slimnīcā, bez Aģentūras starpniecības.

 

 

 Arī uzaicinājumu veikt operāciju pacients saņems no ārstniecības iestādes.

Turklāt 2009.gada 30.jūnijā pieņemtie grozījumi Ministru kabineta noteikumos paredz, ka turpmāk valsts apmaksās tikai gūžas, pleca vai ceļa locītavu endoprotežēšanas operācijas steidzamības vai neatliekamajā kārtā.

 

 

Citos gadījumos operācijas izmaksas būs jāapmaksā pašam pacientam.

Pēc izmaiņām normatīvajos aktos rindu veidošanas un uzturēšanas kārtībā pacientam būs jādodas pie sava ģimenes ārsta, kurš sniegs nepieciešamo informāciju par endoprotezēšanas operācijām un par ārstniecības iestādēm, kuras veic šādas operācijas. Izvērtējot pacienta veselības stāvokli, ģimenes ārsts izrakstīs nosūtījumu pie traumatologa - ortopēda, kurš nepieciešamības gadījumā pacientu nosūtīs uz ārstniecības iestādes ārstu konsīliju.

 

 

Par operācijas veikšanu lēmumu pieņems ārstniecības iestādes ārstu konsīlijs. Ja pacientam nepieciešama endoprotezēšanas operācija steidzamības vai neatliekamajā kārtā, tad pacients tiks uzņemts ārstniecības iestādes rindā un informāciju par rindas gaitu un uzaicinājumu uz operāciju sniegs konkrētā ārstniecības iestāde.

 

 

Aģentūra arī atgādina, ka saskaņā ar 22.decembrī pieņemtajiem grozījumiem 2006.gada 19.decembra Ministru kabineta noteikumos Nr.1046 „Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība" (turpmāk tekstā - Noteikumi Nr.1046) Aģentūra no 1.janvāra vairs neveido centralizētās rindas lielo locītavu endoprotezēšanai, ja pacients sedz 50 % no veselības aprūpes pakalpojumu tarifa. Visiem pacientiem, kuri līdz 2009.gada 1.janvārim tika uzņemti gaidīšanas rindā ar 50% apmaksu, ārstniecības iestādes nodrošinās ārstēšanu līdz 2009.gada 31.decembrim.

 

Veselība