Izmaiņas Kompensējamo zāļu sarakstā no 1.janvāra 1

Kompensējamo zāļu saraksts no 2013.gada 1.janvāra tiks papildināts ar 87 medikamentiem un trīs stomas aprūpes precēm, kas samazina kompensācijas izdevumus un palielina izvēles iespējas ārstiem un pacientiem. 600 Kompensējamo zāļu sarakstā jau iekļautajiem medikamentiem ir samazinātas cenas no 5% līdz 35%, kas ļaus zāles saņemt lielākam pacientu skaitam un samazināt pacientu līdzmaksājumu par zālēm.

Kopumā Kompensējamo zāļu sarakstā no 2013.gada 1.janvāra būs 1492 zāles un 150 medicīniskās ierīces.

Jāatzīmē, ka Kompensējamo zāļu sarakstā, panākot sarunās ar ražotājiem izdevīgas zāļu cenas, izdevies iekļaut atsevišķus medikamentus  endokrinoloģisku, gremošanas, un nervu sistēmas slimību ārstēšanai, kas līdz šim tika kompensēti tikai individuālā kārtā. Lai saņemtu šīs zāles individuālā kārtā, pacientam bija jāraksta iesniegums, un bija nepieciešams laiks, lai katru iesniegumu izskatītu. Tagad, iekļaujot zāles Kompensējamo zāļu sarakstā, tās varēs saņemt daudz ātrāk un operatīvāk.

Atgādinām, ka no 2012.gada 1.janvāra ir stājusies spēkā kārtība, ka ārstam uz receptes jāizraksta attiecīgajai diagnozei paredzēto zāļu vispārīgo nosaukumu, ja pacients pirmo reizi saņems konkrētai diagnozei paredzētās kompensējamās zāles (vai medicīniskās ierīces). Aptiekā pacientam tiek izsniegtas lētākās vispārīgā nosaukuma zāles. Jāatzīmē, ka viena vispārīgā nosaukuma zālēm ir līdzvērtīga efektivitāte.

Tomēr gadījumā, ja kādam pacientam aptiekā izsniegtās lētākās zāles nesniedz vēlamo terapeitisko efektu, tad ārsts, norādot pamatojumu pacienta medicīniskajā kartē, var izrakstīt citas zāles, sākot ar nākamajām lētākajām attiecīgā vispārīgā nosaukuma zālēm.

Ar Kompensējamo zāļu sarakstu iespējams iepazīties Nacionālā  veselības dienesta mājaslapas www.vmnvd.gov.lv sadaļā „Kompensējamie medikamenti".

Komentāri 1

farmaceits

tuksa salmu kulsana, milie cilveki zales letakas nepaliks, valsts limeni tiks samazinats lidzmaksajums, bet tas ko pacients maksa, luk palielinasies, un gala rezultata iznak, ka japiemaksa vel vairak bus

pirms 8 gadiem, 2012.12.31 19:15

Veselība