Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ja palīdzība nepieciešama Igaunijā 1

Daži lasītāji ir vērsušies "Ziemeļlatvijas" redakcijā ar jautājumu, ko darīt, ja nepieciešama neatliekamā medicīniskā vai policijas palīdzība kaimiņvalstī, piemēram, netālu no robežas Valgā.

Nesen kādu valcēnieti atpūtas zonā pie Pedeles Valgā sakoda suns. Viņa nebija tik ļoti cietusi, lai meklētu tūlītēju palīdzību, taču jautājums palicis - ko darīt, ja palīdzība patiešām nepieciešama.

Glābšanas dienesti sazināsiesIgaunijā neatliekamās palīdzības numurs ir tieši tāds pats kā Latvijā - 112. Saprotams, ja abonentam ir Latvijas mobilā operatora pieslēgums, tad, zvanot uz šo numuru, zvans tūlīt nonāks Latvijas glābšanas dienestā Valmierā.

Kā "Ziemeļlatvijai" pastāstīja VUGD Vidzemes reģiona brigādes Valkas daļas komandieris Andris Vējiņš, ja nelaimē cietušais atrodas tālāk no Valkas novada robežas, tad palīgā saukšanas zvanu saņems Elvā arī ar Latvijas operatora pieslēgumu.

Gadījumā, ja klients runā tikai latviski, tad saskaņā ar noslēgto līgumu, šo zvanu tūlīt pāradresēs uz glābšanas dienestu Valmierā. "Jebkurā gadījumā, ciešot kādā nelaimē, kaimiņvalstī, abu valstu dienesti sazinās un izlemj, ko darīt. "Mēdz būt tā, ka Valkas palīdzības dienesti dodas uz Valgu un otrādi. Katrā gadījumā tiek pieņemts racionālākais lēmums," skaidro A. Vējiņš.

Vidzemes Valkas iecirkņa priekšnieks Sergejs Majors "Ziemeļlatvijai" pastāstīja, ka ir bijuši gadījumi, kad igauņi savus Valkas kolēģus ir aicinājuši palīgā, taču tikai kā tulkus un atbalsta sniedzējus Latvijas iedzīvotājiem. Nekādas juridiskas un procesuālas darbības latvieši Igaunijā neveic.

 

Saskaņā ar hospitalizācijas plānuLatvijā neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) tālruņa numurs ir 113. Valmieras reģiona neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītājs Juris Memļuks paskaidroja, ka, ja palīdzība nepieciešama šī tālruņa darbības zonā, tad tur arī jāzvana.

"Dežūrējošais dispečers un ārsts saskaņā ar hospitalizācijas plānu izlems, kur pacientu nosūtīt. Tā var būt arī Valgas slimnīca. Taču, ja cietušais nav šā telefona darbības zonā, tad jāzvana uz 112, lai abu valstu dienesti sazinātos un izlemtu, kādā veidā un kur sniedzama palīdzība," skaidro J. Memļuks.

Jautāts, kā viņš komentē situāciju, ka valcēnietim dažkārt nav iespējams nekavējoties izraut piesūkušos ērci, viņš atbild, ka darba laikā to var izdarīt ģimenes ārsta praksē, bet brīvdienās un naktī to paveiks dežūrējošās "ātro" brigādes speciālists. Ja brigāde nav izsaukumā, tad to izdarīs bez kavēšanās.

Daudzi valcēnieši neatliekamo medicīnisko palīdzību meklē Valgā, taču tad slimnīcā jānokļūst pašu spēkiem. Jāatceras, ka, lai tur saņemtu palīdzību, cilvēkam jābūt EVAK - Eiropas veselības apdrošināšanas kartei. Tā saņemama bez maksas un ir garants, ka palīdzības sniedzējs no konkrētās valsts, piemēram, Latvijas saņems atlīdzību par sniegtajiem medicīniskajiem pakalpojumiem. Ja EVAK kartes nav, visi maksājumi jāveic pacientam pašam.

Komentāri 1

Mmmman par tiem telefoniem lūdzu lē lē lēnāk u u un skaidrāk uzrakstat :-(((

pirms 8 gadiem, 2011.07.09 07:08

Veselība