Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jāuzmanās no saslimšanas ar vīrusu infekcijām

Šodien Vidzemes slimnīcā Valmierā ierobežota pacientu apmeklēšana bērnu slimību nodaļā, kā arī ginekoloģiskajā un dzemdību nodaļā.

Vidzemes slimnīcas pārstāve Benita Brila informē, ka ierobežojumi noteikti saistībā ar arvien pieaugošo saslimstību ar vīrusu infekcijām. Viņa lūdz arī pārējo stacionāra nodaļu pacientu piederīgajiem, sajūtot pirmās saslimšanas pazīmes, atturēties no tuvinieka apmeklēšanas slimnīcā.

"Pacientam, kurš ārstējas slimnīcā, papildus vīrusu infekcija var būt ļoti bīstama," atgādina B. Brila. Gripas izplatības laikā noteikti nevajadzētu uz slimnīcu līdzi ņemt bērnus, kā arī nevajadzētu ambulatoro speciālistu kabinetus apmeklēt virsdrēbēs. Mediķi atgādina - sajūtot pirmās saslimšanas pazīmes, nevajadzētu skolēniem apmeklēt skolu, bet pieaugušajiem - darbu, bet gan palikt mājās un sazināties ar savu ģimenes ārstu par ārstēšanās gaitu.

Sazinoties ar Valkā praktizējošo Māra un Ingas Nātru ģimenes ārstu praksi, uzzinām, ka arī Valkā pēdējā laikā strauji pieaugusi saslimstība ar vīrusu infekcijā, dažiem pacientiem ir konstatēta arī gripa. Slimo ne tikai pirmsskolas vecuma bērni, bet arī pieaugušie.

Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide masu medijiem sacījusi, ka labākais laiks, kad vakcinēties pret gripu, ir oktobris un novembris, bet vakcinēties vēl var paspēt arī tagad. Pēc vakcīnas saņemšanas imunitāte izstrādājas apmēram divu nedēļu laikā.

Veselība