Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jura Jakovina ģimenes ārsta prakses pacientiem veselības aprūpes pakalpojumi tiek nodrošināti!

Veselības norēķinu centrs informē, ka ģimenes ārsta Jura Jakovina pacientu sarakstā reģistrētie pacienti gadījumos, kad nepieciešami ģimenes ārsta pakalpojumi, var vērsties pie ārsta J.Jakovina aizvietojošajiem ārstiem:

  • Laimdotas Saukumas, G.Apiņa iela 12,Valmiera, tālrunis 64228285;
  • Aivara Pauniņa, Stacijas iela 11,Valmiera, tālrunis 64207355;
  • Ginta Dunkura, Brīvības iela 44,Valmiera, tālrunis 64223231;
  • Ingas Bērziņas, J.Vintēna iela 7, Valmiera, Burtnieku pagasts, tālrunis 64202541.

    Aizvietojošie ārsti nepieciešamo palīdzību iedzīvotājiem sniegs līdz brīdim, kad tiks noskaidrota situācija par ģimenes ārsta J.Jakovina tiesībām turpināt ārstniecību.  

 

   Veselības norēķinu centrs noraida masu medijos izteiktos pārmetumus par neiesaistīšanos problēmas risināšanā. Saņemot informāciju no Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja š.g. 15.jūlijā par drošības līdzekļa piemērošanu ģimenes ārstam J.Jakovinam, kas noteica liegumu turpināt ārstniecību, Veselības norēķinu centrs nevilcinoties uzsāka sarunas ar iespējamajiem ārsta aizvietotājiem par pacientu aprūpi ģimenes ārsta J.Jakovina prombūtnes laikā. 

 

   Vienlaikus Veselības norēķinu centrs paskaidro, ka ģimenes ārsta pienākums ir organizēt darbu ārsta praksē. Saskaņā ar veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtības noteikumiem ģimenes ārsts prakses darbību organizē kopīgi ar medicīnas māsu vai ārsta palīgu.

 

Prakses darba laiks ir ne mazāks par 40 stundām nedēļā, nodrošinot šajā laikā ģimenes ārsta vai medicīnas māsas, vai ārsta palīga pieejamību ģimenes ārsta prakses vietā. Ārsta palīgs savā profesionālajā kompetencē nepieciešamības gadījumos pacientiem sniedz neatliekamo medicīnisko palīdzību, nosaka pacienta diagnozi un nepieciešamo ārstēšanos, kā arī izraksta kompensējamos medikamentus.  

 

   Ņemot vērā iepriekš minēto, ģimenes ārsta J.Jakovina pienākums savas prombūtnes laikā (līdz nav mainīts lēmums par liegumu turpināt ārstniecību) ir nodrošināt ārstu palīgu darbu, kuri var sniegt nepieciešamās konsultācijas pacientiem (tajā skaitā, izsniegt medicīnisko ierakstu kopijas pacientiem, kuri vēlas pārreģistrēties pie cita ģimenes ārsta). Veselības norēķinu centrs aicina pacientus informēt, ja netiek nodrošināta ģimenes ārsta J.Jakovina ārsta palīga pieejamība prakses noteiktajā darba laikā.

 

   Veselības norēķinu centrs atgādina, ka atbilstoši veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtības noteikumiem katram pacientam ir tiesības brīvi izvēlēties sev ģimenes ārstu vai pārreģistrēties pie cita ģimenes ārsta.

 

Lai reģistrētos ģimenes ārsta pacientu sarakstā, pacients vēršas pie izvēlētā ģimenes ārsta un noslēdz vienošanos divos eksemplāros. Reģistrēties var pie jebkura Latvijas Republikas ģimenes ārsta, kurš ir līgumattiecībās ar Veselības norēķinu centru, vienojoties ar konkrēto ģimenes ārstu par to, ka viņš uzņemsies pacienta veselības aprūpi. 

 

   Ar ģimenes ārstu prakšu vietām pēc teritoriālā iedalījuma var iepazīties Veselības norēķinu centra mājas lapas www.vnc.gov.lv sadaļā „Iedzīvotājiem. Ģimenes ārsti.", vai arī zvanot uz Veselības norēķinu centra bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 darba dienās no 8.30 līdz 17.00.

Veselība