Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Juris Zetmanis jūtas saviļņots par paveikto 1

Aplausiem skanot, vakar Smiltenē notiekošajā donoru dienā, ar ziediem un laba vēlējumiem sveica Juri Zetmani no Silvas, kurš par asins donoru kļuva simto reizi. Šis ir īpašs un rets gadījums, kad cilvēks jau vairāk nekā 25 gadus regulāri ziedo asinis cēlu mērķu vadīts.

Ar asarām acīs Juris atzīst, ka ar tādu pašu motivāciju kā pirmo reizi, tā arī šoreiz devies nodot asinis. "Mums vienam otram ir jāpalīdz, to es apjautu jau sen. Esmu skrējis uz izsaukumiem, ziedojis asinis grūtniecēm, man nekad nav bijušas problēmas palīdzēt. To nedaru naudas dēļ, tas ir kā nerakstīts likums vai misija, kas vienkārši jāizpilda," teic asins donors.

Viņš stāsta, ka divus gadus nevarējis ziedot asinis, jo pašam bija problēmas ar sirdi. "Tad gan jutos nelāgi. Ja sistemātiski nodod asinis, tad kārtējā donoru diena ir nepieciešamība, jo uzlabojas veselība. Vienīgi pēc pirmās donoru dienas šādas sajūtas vēl nepārņem," atzīst J. Zetmanis.

Viņš priecājas, ka laikrakstā var izlasīt par donoru dienām Smiltenē, jo reizēm tas ir vienīgais veids, kā par šo notikumu uzzināt. "Arī turpmāk iešu, kamēr vien veselība un gadi atļaus," piebilst Juris.

Latvijas Sarkanā Krusta Smiltenes nodaļas vadītāja Maruta Vīgante ir gandarīta un uzskata, ka šādi cilvēki kā Juris ir paraugs citiem. Viņa pastāstīja, ka ilggadējam donoram pienākas arī apbalvojums "Goda donors".

Komentāri 1

Iks

Vislielākā CIEŅA Jurim Zetmanim no Silvas, kurš Donoru dienā asinis ziedoja jau 100. reizi.
Juri, sargājiet arī savu veselību!

pirms 8 gadiem, 2011.06.17 00:13

Veselība