Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kaimiņu mediķi piedāvā palīdzību 6

Valgas pilsētas slimnīcas administrācija ir nosūtījusi vēstules ģimenes ārstiem Valkā ar piedāvājumu pieņemt pacientus plānveida izmeklēšanai un neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanai.

 

"Valgas slimnīcā pastāvīgi dežurē terapeits, ķirurgs, anesteziologs un ginekologs. Nepieciešamības gadījumā tiek izsaukts pediatrs. Visu diennakti ir pieejams rentgens un laboratorija," "Ziemeļlatviju" informē ģimenes ārsts Māris Nātra.

 

 

Viņš uzskata, ka vēršanās pēc neatliekamās medicīniskās palīdzības Valgā brīvdienās un svētku dienās ir izdevīgāka, jo Valkā nav iespēju veikt papildu izmeklējumus, bet Valmiera ir tālu un ne visiem ir iespēja tur nokļūt. Valgas slimnīcā jānokļūst, neizmantojot viņu transportu. Vēršanās pēc palīdzības var būt trauma, sāpes, asiņošana vai cits akūts stāvoklis.

 

 

Tiesa, lai vērstos pēc šīs palīdzības, ir nepieciešama Eiropas medicīniskās apdrošināšanas karte un personu apliecinošs dokuments (pase). Maksa par vizīti - 50 kronas jeb 2,18 lati. Par medicīniskajiem pakalpojumiem maksā slimokase.

 

 

Apdrošināšanas karti bez maksas var pasūtīt Smiltenē, Pils ielā 6, LV-4729, tālrunis 64772301 vai internetā www.voava.gov.lv. Divu nedēļu laikā pēc pieteikšanas tā jāizņem personīgi. Karte der trīs gadus. Saprotami, ka pierobežā dzīvojošajiem šī karte dod papildu drošības sajūtu. Protams, tā ir derīga visās Eiropas Savienības valstīs.

 

Plānveida izmeklēšanai Valgas medicīnas iestādē pacientam nepieciešams ģimenes ārsta norīkojums. Informācija par ārstu pieņemšanas grafikiem un pakalpojumu cenu Valgas slimnīcā arī gūstama pie ģimenes ārsta. Maksāt var Igaunijas kronās vai ar bankas karti. Šie pakalpojumi ir par pilnu samaksu. Vidzemes slimnīcā tie noteikti būs lētāki.

 

 

"Katra slimnīca cīnās par pacientiem, un ja kādam šķiet, ka Valgā rindas pie speciālistiem ir īsākas un cilvēks spēj samaksāt, tad viss ir kārtībā un tas ir cilvēciski saprotami," komentē Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila.

 

Valcēnieši var vērsties Valgas slimnīcas reģistratūrā katru darba dienu no pulksten 8.00 līdz 18.00 pa tālruni +3727665100 (informācija krievu valodā). Latviski informāciju var gūt pie kontaktpersonas Allas Roščenkovas pa tālruni +3727665165. Par iespējām dzemdēt Valgā jāvēršas pie dakteres Ērikas Kašas pa tālruni 3727665150.

Komentāri 6

Anna

Man ir jautājums. Vai Valkas ātrie aizvedīs mani ar traumu uz Valgas slimnīcu? Vai es varu pieprasīt vest mani uz Valgu? Cik maksās palīdzība ja man nav Evaks?
Iedzīvotājiem noteukti būs lētāk, nekā pašiem meklēt transportu ar ko tikt atpakaļ no Valmieras.

pirms 10 gadiem, 2009.04.27 19:57

...

Kāpēc lai tev nebūtu Evaks? ieej voava majas lapa un piesaki karti. Tā ir bezmaksas! Kādas problēmas.

pirms 10 gadiem, 2009.04.28 09:09

autors

Bez Evaks un pases nevar. būs jāmaksā pēc pilnas programmas. Ātrie Valkā nav transportfirma. Valgā jānokļūst saviem spēkiem.

pirms 10 gadiem, 2009.04.28 09:27

Anna

To autors. Es saprotu, ka ātrie nav transportfirma, bet ja ir noticis nelaimes gadījums, man ir pilnīgas tiesības saukt ātro palīdzību (pie kam ja tā ir trauma - lūzums, asiņošana, brūce tad tas ir pamatots izsaukums par kuru nav jāmaksā). Ātrie, kā zināms, uz vietas nešuj, rentgenus netaisa un neģipse, tā tad vedīs uz slimnīcu. Mans jautājums bija vai Valkas ātrie vedīs uz Valmieru vai varēs vest arī uz Valgu? Vēlreiz uzsveru, es jautāju par akūto situāciju, nevis par plānveida izmeklēšanu ar ģimenes ārsta norīkojumu. Par Evaku man ir pilnīgi skaidrs, šodien jau to pasūtīju.

pirms 10 gadiem, 2009.04.28 11:42

JUTA

Nebūs gan tik vienkārši . Piedāvājums ir ,jo vajag naudu, kā visiem. Zemūdens akmeņi gaidāmi daudz.Vai tiešām runās krieviski , ko nekad nav gribējuši?

pirms 10 gadiem, 2009.04.29 18:07

precizējums

Ja trauma Latvijas iedzīvotājam ir notikusi Latvijā, tad Igaunijā visi medicīniskie pakalpojumi ir maksas. Ja trauma Latvijas iedzīvotājam ir notikusi Igaunijā, tad EVAK darbojas tādā apjomā kā paredzēts.

pirms 10 gadiem, 2009.05.08 16:01

Veselība