Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Krasi pieaudzis neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukumu skaits

Aizvadītajās gadu mijas svētku un brīvajās dienās būtiski pieaudzis Neatliekamās palīdzības dienestā saņemto zvanu un izsaukumu skaits. Ātrās palīdzības mediķu brigādes ik dienu izbraukušas pie 1300 līdz pat 1600 pacientiem diennaktī.

Papildus tam ik dienu dienesta dispečeri un dežurējošie ārsti ir saņēmuši līdz pat 1000 zvanu no iedzīvotājiem par dažādām veselības problēmām, kad nav bijusi nepieciešama brigādes mediķu palīdzība klātienē, bet gan konsultācija un padoms.

NMP dienesta direktors Armands Ploriņš izsaka pateicību visiem ātrās palīdzības mediķiem, kas dežurēja svētku dienās un nodrošināja pacientiem palīdzību, nereti strādājot pat ekstremālos apstākļos: „Šajās svētku dienās brigāžu mediķiem bieži vien līdz izsaukuma vietām nācies brist līdz viduklim sniegā vairākus kilometrus un tajos rajonos, kur vairākas dienas bija elektrības pārrāvumi, pacientiem sniegt palīdzību praktiski tumsā.

Lai nogādātu slimnīcās pacientus, brigāžu mediķi uz rokām ir nesuši mazus bērnus pa sniega kupenām līdz mašīnai, pacienti ir vesti ar ragaviņām vai zirgu pajūgos. Taču neraugoties uz šiem sarežģītajiem laika apstākļiem un sniegoto ziemu, palīdzību esam snieguši visiem pacientiem, kam tā bija nepieciešama."

Kopumā aizvadītajās svētku un brīvajās dienās nav bijis daudz smagu traumu, kas saistāmas ar svētku svinēšanu. Diemžēl svētku laikā ievērojami pieauguši dažādu sadzīvē gūtu traumu gadījumi, kas lielākoties saistīti ar alkohola lietošanu.

Gadu mijā NMP dienesta mediķi snieguši palīdzību četriem svētku svinētājiem, kas guvuši pirotehnikas radītas traumas. Visi cietušie ir vīrieši (vecumā no 24 - 59 gadiem). Trijiem no cietušajiem petardes trāpījuši sejā, tādā veidā gūtas acu traumas un sejas apdegumi. Savukārt vienam vīrietim petarde sprāgusi rokā, radot plaukstas ievainojumu un apdegumu.

Lielākoties aizvadītājās brīvdienās gūtas ziemas periodam raksturīgās traumas (apsaldējumi, ķermeņa atdzišanas, traumas, krītot uz slidenām ielām u.c.). 16 cilvēki aizvadītajās brīvdienās ieguvuši traumas, pakrītot uz slidenas ietves vai ceļa.

Savukārt 13 cilvēkiem konstatēta ķermeņa atdzišana, bet 22 cilvēki guvuši apsaldējumu. Diemžēl lielākā daļā šo gadījumu ir notikuši alkohola reibumā. Svētku dienās NMP dienestā fiksēti arī trīs negadījumi, kad cilvēki Rīgā guvuši galvas traumas no jumta kritušām lāstekām un ledus gabaliem. Vienā no gadījumiem cietis 6 gadus vecs zēns.

Veselība