Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Krituši no jumtiem, tīrot no tiem sniegu un lāstekas

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķi brīvdienās slimnīcās nogādājuši vairākus cietušos, kuri krituši no jumtiem, tīrot no tiem sniegu un lāstekas.

Aizvadītajās brīvdienās Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta brigāžu mediķi izbraukuši sniegt palīdzību un slimnīcās nogādājuši 8 cietušos, kuri dažādas traumas guvuši nokrītot no māju jumtiem, kurus centušies notīrīt no sniega un lāstekām.

Traumas guvuši vīrieši vecumā no 34 līdz pat 64 gadiem. Slimnīcās cietušie nogādāti ar dažādām traumām, tostarp smadzeņu satricinājumu un galvas traumām, atsevišķos gadījumos arī mugurkaula traumām un ribu lūzumiem.

Lai arī lietus ir krietni samazinājis sniega kārtu uz jumtiem, daudzviet jumtu tīrīšanas darbi vēl turpināsies. Kā norāda NMP dienesta direktors Armands Ploriņš: „Aizvadītajās brīvdienās dienesta brigāžu mediķi ir steigušies palīgā cietušajiem, kuri nopietnas traumas guvuši, nokrītot pat no četru-piecu metru augstiem jumtiem.

Šādi kritieni nereti var beigties ļoti traģiski un traumas izrādīties dzīvībai bīstamas. Tāpēc aicinām namu apsaimniekotājus, privātmāju īpašniekus un arī pašus jumtu tīrītājus ievērot visus nepieciešamos drošība pasākumus jumtu, lai izvairīties no traumu gūšanas un pasargātu dzīvību".

Tāpat aizvadītajās brīvdienās palielinājies to cietušo skaits, kuri paslīdējuši un krituši uz slidenajām ielām, gūstot roku, kāju lūzumus, galvas traumas. Kopumā sestdien un svētdien NMP dienesta mediķu brigādes slimnīcā nogādājušas 29 cilvēkus. Galvenokārt traumas uz slidenajām ielām ir gūtas Rīgā, atsevišķi izsaukumi fiksēti arī Latgalē, Kurzemē un Zemgalē.

Savukārt 5 cilvēkus brīvdienās traumējuši no jumtiem krītoši sniega un ledus gabali. Četri šādi NMP dienesta brigāžu izsaukumi bijuši Rīgā un viens - Aizkrauklē.

Sestdien 7 cilvēki bija guvuši dažādas traumas sportojot un atpūšoties slēpošanas trasēs dažādās Latvijas vietās. Cietušie aktīvās atpūtas cienītāji ir gados jauni cilvēki (no 17 līdz 35 gadiem), kurus NMP dienesta mediķu brigādes nogādājušas slimnīcā ar roku vai kāju lūzumiem.

Nedēļas nogalē NMP dienesta mediķu brigādes izbraukušas arī uz 10 izsaukumiem pie iedzīvotājiem, kuri guvuši ķermeņa atdzišanu un apsaldējumus. Diemžēl daļā gadījumu mediķi konstatē, ka apsaldējumi gūti senāk un tie jau radījuši dziļākus audu bojājumus un audu atmiršanu.

Veselība