Latvijā reģistrēts pirmais gripas gadījums šosezon 7

Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) epidemiologi akūto augšējo elpceļu infekciju un gripas monitoringa laikā ir reģistrējuši pirmo gripas gadījumu šajā sezonā, aģentūru LETA informēja SVA pārstāve Elīna Sprūde-Nesenberga.

Saslimšanas gadījums reģistrēts Rīgā. SVA epidemiologi norāda, ka arī iepriekšējās sezonās novembrī tika reģistrēti atsevišķi gripas gadījumi un šis pirmais, pagājušajā nedēļā reģistrētais gadījums vēl neliecina par iespējamu sākumu masveida saslimšanai ar gripu.

Gripas aktivitāte Eiropas valstīs joprojām ir zema, kas ir raksturīgi šim laika periodam, atsevišķi gripas gadījumi reģistrēti 16 Eiropas valstīs.

Savukārt saslimstība ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām Latvijā saglabājas iepriekšējo nedēļu līmenī. Vidējā saslimstība ar akūtām augšējo elpceļu infekcijām pagājušajā nedēļā Latvijā bija 1173 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem, visaugstākā saslimstība ar saaukstēšanās slimībām reģistrēta Aizkraukles un Valkas pilsētā un rajonā, kā arī Siguldā.

SVA atzīmē, ka izglītības iestāžu apmeklējums ir labs - bērnudārzus apmeklē 76,5% audzēkņu, skolas - 91,4%.

SVA informē, ka gripa parasti sākas pēkšņi un tās simptomi ir galvassāpes, drudzis, paaugstināta ķermeņa temperatūra, kaulu "laušanas sajūta'' un aizlikts deguns bez iesnām, un sauss klepus.

Ar gripu var inficēties, ieelpojot gaisu, kas satur gripas vīrusus, vai lietojot priekšmetus, uz kuriem atrodas slimā cilvēka deguna un rīkles sekrēti.

Lai izvairītos no saslimšanas ar gripu un citām elpceļu infekcijām, kā arī ierobežotu tālāku to izplatīšanos, klepojot vai šķaudot degunu un muti jāaizsedz ar kabatlakatiņu, pēc lietošanas kabatas lakatiņš jāizmet. Mediķi aicina bieži mazgāt rokas, īpaši pēc klepošanas vai šķaudīšanas, jāizvairās no cieša kontakta ar cilvēkiem, kas ir slimi.

Ja cilvēks ir saslimis ar gripu, viņam jāpaliek mājās un nedrīkst apmeklēt darbu, skolu vai publiskus pasākumus. Ar gripu slimam cilvēkam nepieciešams ievērot mieru, uzņemt daudz šķidruma, izvairīties no alkohola un tabakas lietošanas, kā arī lietot medikamentus gripas simptomu mazināšanai. Gadījumā, ja ir aizdomas par saslimšanu, jāvēršas pēc palīdzības pie sava ģimenes ārsta.

Efektīvākais veids sevis un līdzcilvēku pasargāšanai no saslimšanas ar gripu ir vakcinēšanās. Tiek prognozēts, ka šajā sezonā cirkulēs gan A, gan B tipa gripas vīrusi. Aizsardzība pret abu tipu gripas vīrusiem ir iekļauta šīs sezonas pretgripas vakcīnas sastāvā.

Komentāri 7

juulis

vai sex neaarstee visas slimiibas...vai valkaa seksa nava un slimniica paarpildiita?vai redakcija var man paskaidrot?un buutu labi kaadu rakstinju uzrakstiit.paldies!

pirms 13 gadiem, 2007.11.28 13:48

valceniete

ja uzskatam,ka visas slimibas, iznemot sifilisu, ir no nerviem, tad noteikti sekss varetu lidzet pret visam kaitem, iznemot sifilisu!

pirms 13 gadiem, 2007.11.28 14:08

juulis

cieniijamaa valceeniete!sifilis nav slimiiba bet gan trauma!!!

pirms 13 gadiem, 2007.11.28 15:41

valceniete

ja trauma, tad gariga..un to jau atkal jaarste ar sex..apburtais loks!

pirms 13 gadiem, 2007.11.28 17:06

juulis

cieniijamaa valceeniete!no loka var tikt aaraa ja ar seksu nodarbojaas viens...bet vai to vajag?kapeec jaamocaas ja trijataa jaukaak :))

pirms 13 gadiem, 2007.11.29 15:08

hihi

kuram te gripa, kursh tik ar seksu vien nodarbojas

pirms 13 gadiem, 2007.11.29 15:18

Būtu laba slimnīca, kur pret slimību nedotu zāles, bet liktu ar seksu nodarboties!!! Nez vai otras puses laistu uz tādu slimnīcu. Un ja nolaiž pa kreisi, laba atruna, man bija iesnas un tāpēc vajadzēja ātri seksu!!!:D :D :D

pirms 13 gadiem, 2007.11.30 12:21

Veselība