Latvijai strauji tuvojas gripas epidēmija

Latvijā pēdējās divās dienās strauji pieaudzis ar gripu saslimušo skaits, tādējādi liecinot par strauju gripas epidēmijas tuvošanos.

Kā medijiem pavēstījusi "Latvijas Infektoloģijas centra" stacionāra galvenā ārste, prof. Baiba Rozentāle, pēdējās divās dienās - 2. un 3.janvārī - apstiprināti 29 jauni gripas saslimšanas gadījumi, kas liecina par to, ka gripas infekcija varētu uzņemt apgriezienus jau tuvākā mēneša laikā. Kopumā "Latvijas Infektoloģijas centra" stacionārā šajā sezonā apstiprināti 43 gripas saslimšanas gadījumi.

Šis laiks pēc svētkiem, kā katru gadu, iezīmējas ar vairākiem nopietniem saslimšanas gadījumiem. Lai izvairītos no gripas saslimšanas un iespējamām komplikācijām, nepieciešams domāt par profilaktiskiem pasākumiem, kā piemēram, nevajadzētu atrasties vienā telpā ar slimiem cilvēkiem, bieži jāmazgā rokas, tāpat jāizvairās no nevajadzīgas pieskaršanās acīm, degunam vai mutei.

Mediķi arī apliecinājuši, laiks pēc garajām brīvdienām, kad cilvēki atgriežas no ārvalstu ceļojumiem ir brīdis, kad paaugstinās risks Latvijā izplatīties gripas vīrusam. Infektologi aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem un ievērot profilaktiskas aktivitātes.

Laiku no Ziemassvētkiem līdz Jaunajam gadam cilvēki nereti izvēlas izmantot, ceļojot, dodoties uz citām valstīm un atpūšoties. Diemžēl nereti gadās, ka, atgriežoties mājās, nereti līdzi tiek atvesti neplānoti "ceļa biedri", to starpā gripa.

Kā liecina jaunākā ārvalstu medijos publicētā informācija, salīdzinot pēdējo desmit gadu datus, šogad gripas izplatība sākusies visagrāk. Apvienotās Karalistes Veselības aizsardzības aģentūras dati rāda, ka Lielbritānijā savu ģimenes ārstu ar aizdomām par gripas saslimšanu apmeklējuši 33 uz 100 000 cilvēkiem un pēdējās dienās saslimušo skaits ir manāmi audzis. Skotijā un Ziemeļīrijā sniegto konsultāciju skaits turpina pieaugt līdz 100 cilvēkiem uz 100000. Tāpat tiek plānots slēgt dažādas Lielbritānijas valsts un pašvaldību iestādes, lai mazinātu vīrusa izplatību.

Veselība