Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Līdz 8. janvārim būs slēgta aprūpes nodaļa Valkā

Sākot ar šo nedēļu, līdz pat 8. janvārim būs slēgta Vidzemes slimnīcas internās medicīnas klīnikas aprūpes nodaļa Valkā. Diemžēl šī nav pirmā reize, kad aprūpes nodaļas durvis uz kādu laiku ir slēgtas.

Šādu informāciju "Ziemeļlatvijai" sniedz Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila. Slimnīcas administrācija šādu lēmumu pieņēmusi, jo ārstniecības iestādei ir jāiekļaujas 2010. gada 28. septembrī noslēgtā līguma starp Vidzemes slimnīcu un Veselības norēķinu centru finanšu apjomā.

Kā rakstījām iepriekš, Vidzemes slimnīcā Valmierā jau novembra beigās bija teju beigušās kvotas jeb valsts piešķirtais finansējums. Kopš tā laika pacienti medicīniskos pakalpojumus var saņemt par pilnu samaksu.

Piemēram, apmeklējot ķirurgu, ginekologu vai citus speciālistus, pacientam par vizīti jāmaksā pilna maksa - 10 lati. Slimnīcas valde gan pieņēma lēmumu līdz 21. janvārim piemērot 20 procentu atlaidi ambulatorajiem un dienas stacionāra medicīniskajiem pakalpojumiem. Tātad par šo pakalpojumu izmantošanu būs jāmaksā astoņi lati.

B. Brila norāda, ka pacientiem akūtos gadījumos palīdzību sniegs mediķi Vidzemes slimnīcā Valmierā. Savukārt uz vietas valcēnieši veselības aprūpes pakalpojumus varēs saņemt ambulatorajā nodaļā.

Valkas aprūpes nodaļas virsmāsa Dināra Auniņa, aicina cilvēkus necelt paniku un vajadzības gadījumā izmantot sertificētu medicīnisko māsu pakalpojumus. Šīs speciālistes Valkā darbu turpinās, sniedzot medicīniskās aprūpes pakalpojumus pacientam mājās saslimšanas, traumu vai funkcionālās nespējas gadījumā, kad pacientam nav nepieciešams visu diennakti atrasties slimnīcā.

"Šis pakalpojums ir finansēts no valsts budžeta līdzekļiem un par tā saņemšanu jāvēršas pie sava ģimenes ārsta," skaidro B. Brila.

Veselība