Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

„LIELIE BĒRNU SLIMNĪCAI”: BKUS VALDEI JĀATKĀPJAS

Kustība „Lielie bērnu slimnīcai" sākās ar ziņu, ka Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) nodaļā trūkst termometru. Kāda mamma par pēdējiem 4 latiem bija spiesta iegādāties termometru, lai savam mazulim izmērītu temperatūru. Esam satriekti, ka tajā pašā laikā slimnīcas vadībai kratīšanas laikā atsavināti 700 tūkstoši latu skaidrā naudā.

 

Sabiedriskā kustība „Lielie bērnu slimnīcai", kuras ietvaros tūkstošiem cilvēku ir ziedojuši savus līdzekļus, mantas un arī darbu, palīdzot uzlabot apstākļus, kādos slimnīcā ārstējas bērni, aicina BKUS valdei un valdes priekšsēdētājam Dzintaram Mozgim atkāpties no ieņemamā amata. Nav pieļaujama situācija, ka atbildīgās amatpersonas neuzņemas nekādu atbildību par slimnīcā notikušajām liela mēroga nelikumībām.

 

„Lielie Bērnu slimnīcai" uzskata, ka steidzami būtu nepieciešama Valsts kontroles revīzija slimnīcā, lai konstatētu, vai bērnu ārstēšanai piešķirtie līdzekļi tiek izlietoti lietderīgi. Tāpat iniciatīvas dalībnieki pauž pārliecību, ka jaunajā BKUS valdē noteikti būtu jāiesaista sabiedrības pārstāvji, kas nodrošinātu līdzekļu izmantošanas caurspīdīgumu.

 

Par spīti iespējamajai slimnīcas līdzekļu izsaimniekošanai, „Lielie bērnu slimnīcai" turpinās savu darbību, sadarbojoties ar no BKUS neatkarīgu organizāciju - Bērnu slimnīcas fondu, kura paspārnē top Vecāku māja, kas tiek būvēta par cilvēku saziedotajiem līdzekļiem.

 

Mēs uzskatām, ka sabiedrības palīdzība un atbalsts bērnu slimnīcai šobrīd ir īpaši nepieciešams - apzagti ir ne tikai bērni, apzagti jūtas viņu vecāki un slimnīcas kolektīvs. Tie cilvēki, kuri nesavtīgi ziedo slimnīcai savu darbu, naudu un laiku, šobrīd sniedz cerību, ka līdzjūtība un labestība uzvarēs melus un alkatību.

 

Šī ir iniciatīva, kura nešķiro medijus, cilvēkus vai organizācijas pēc piederības, valodas vai statusa. „Lielie bērnu slimnīcai" nav sabiedriska organizācija, tas nav mārketinga projekts, un iniciatīvas grupa nav starpnieki ziedojumu vākšanā. Ziedojumu saņēmējs ir Bērnu slimnīcas atbalsta fonds, kas nodrošina caurskatāmu ziedoto līdzekļu un vērtību izlietošanu.

Veselība