Mediķi iesaka ievērot profilaksi 1

Sabiedrības veselības aģentūra (turpmāk - SVA) atgādina, ka gripas laikā vērojams arī saslimstības pieaugums ar norovīrusu izraisītām akūtām zarnu infekcijām.

Mediķi secinājuši, ka bieži vien pacienti jauc gripas vīrusus ar norovīrusiem, kurus tautā sauc arī par vēdera gripu vai ziemas vemšanas slimību. Statistikas dati liecina, ka pērn no reģistrētajiem gandrīz 900 saslimšanas gadījumiem 46 procenti saslimušo bija bērni vecumā līdz sešiem gadiem. Šī iemesla dēļ epidemiologi aicina vecākus ievērot pašiem un arī uzmanīt, lai bērni ievēro nepieciešamo profilaksi: uzturā lietojamo krāna ūdeni pirms tam uzvārīt; nelietot uzturā nezināmas izcelsmes ledu; nelietot nemazgātus augļus un dārzeņus; uzturā lietot tikai termiski pietiekami apstrādātu gaļu un tās produkciju, kā arī vēžveidīgos un bieži mazgāt rokas. Visbiežāk norovīruss izplatās no personas uz personu tieša kontakta ceļā vai ar koplietošanas priekšmetu starpniecību. Slimības raksturīgākās pazīmes ir slikta dūša, vemšana, caureja, sāpes vēderā, kā arī galvassāpes un neliela ķermeņa temperatūras paaugstināšanās.

Komentāri 1

lasītāja

Vai cien. Karpovas kundze nevarētu tuvāk pastāstīt par šo norovīrusu? Kaut kas nedzirdēts! Varbūt varētu parunāt ar kādu dakteri un noskaidrot, kā labāk aizsargār sevi no tā.
Vai vīruss metās tikai žurnālistiem, vai arī citi cilvēki var saķert šo briesmoni?

pirms 13 gadiem, 2008.02.25 17:30

Veselība