Mērīs un svērs Latvijas lielākos ķirbjus

Šodien plkst.11 Rīgas Zooloģiskā dārza bērnu laukumā tiks noteikts lielākais šogad Latvijā izaugušais ķirbis, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāve Evija Ercmane.

Veikalu tīkla "Maxima" organizētā Latvijas otrā ķirbju čempionāta noslēguma pasākumā par lielākā ķirbja titulu sacentīsies desmit finālisti, kuru apkārtmērs ir aptuveni divi metri un kas izvēlēti no 101 pretendenta. Dārzeņu audzētāju entuziastu kluba "Tomāts" ekspertu uzraudzībā ķirbji-finālisti tiks mērīti un svērti.

Kopējais balvu fonds Latvijas ķirbju čempionātam ir 1000 latu. Lielāko balvu saņems uzvarētājs, taču bez balvām nepaliks arī pārējie deviņi finālisti.

Pasākuma noslēgumā ķirbji tiks nodoti Rīgas Zooloģiskā dārza iemītnieku mielastam. Zoodārza iemītnieki ik dienas apēd aptuveni 26-27 kilogramus ķirbju. Kopumā ik gadu dzīvnieku barības normās iekļautas aptuveni piecas tonnas ķirbju. Tos iecienījuši gan lāči, brieži un nīlzirgi, gan kukaiņi, kazuāri, ķenguri, pērtiķi, krēpjvilki, pāvi, dzērves, ķirzakas un citi dzīvnieki.

Šis ir otrais Latvijas ķirbju čempionāts, ko rīko mazumtirdzniecības tīkls "Maxima". Aizvadītajā gadā uzvaras laurus plūca 78,15 kilogramus smags Rīgā audzēts ķirbis, kura apkārtmērs bija 229 centimetri.

Ķirbis ir pasaulē lielākā oga. Mazākie ķirbji nogatavojušies sver tikai apmēram 50 gramu, taču lielākie var sasniegt pat pustonnu. Latvijas ķirbju audzētājiem gan tik lielus ķirbjus izaudzēt nav izdevies, lielākie Latvijas ķirbji svēruši nedaudz vairāk par 100 kilogramiem, bet Vācijā lielākais ķirbis svēris pat 562 kilogramus.

Kā ziņots, Anglijas grāfistē Lenkašīrā ķirbju audzētāju sacensības "The Mere Brow Giant Pumpkin Competition" ("Mērbrovas milzu ķirbju konkurss") šogad notika jau 13.gadu. Šo sacensību rekords tika sasniegts 2004.gadā, kad konkursa uzvarētājiem bija izdevies izaudzēt 340 kilogramus smagu dārzeni.

Ķirbji ir bagāti ar E, A, B un C vitamīniem, satur daudz augu eļļas, ir ļoti veselīgi un tiek uzskatīti par auglības simbolu. Pateicoties ķirbju biezajai mizai, sausā un vēsā vietā tos var uzglabāt pat vairākus mēnešus.

Ķirbis Latvijā ir ienācējs. Pirmsākumos tas audzis Amerikā un līdz ar Jaunās pasaules pirmatklājēju kuģiem atceļojis uz Eiropu. Laika gaitā tas nokļuvis arī Latvijā, iespējams, ar vācu muižkungu starpniecību 17.-18.gadsimtā. Vārds "ķirbis" latviešu valodā ir ļoti līdzīgs vācu "kürbis".

Kā ziņots, Latvijas Dabas muzejs šogad jau astoto gadu septembrī rīkoja ķirbju izstādi, kurā varēja iepazīties ar aptuveni 90 šķirņu dekoratīvajiem un ēdamajiem ķirbjiem.

 

Veselība