Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

NMP dienesta mediķi pozitīvi vērtē Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa izveidi

Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienesta mediķi pozitīvi vērtē Veselības norēķinu centra Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa (66016001) izveidi, kas paredzēts medicīnisku padomu sniegšanai iedzīvotājiem ārpus ģimenes ārstu darba laika un brīvdienās.

  NMP dienesta direktors Armands Ploriņš: „Katru dienu NMP dienesta 113 zvanu centrs sniedz telefoniskas konsultācijas 300 līdz pat 400 iedzīvotājiem, kam nav nepieciešama ātrā palīdzība, bet gan tikai padoms, kā rīkoties, ja ir temperatūra vai kādi citi veselības sarežģījumi, kas neapdraud dzīvību. Tādēļ konsultatīvā telefona ieviešanu vērtējam atzinīgi un ceram, ka tas ne tikai kalpos, kā vēl viena alternatīva, kur iedzīvotājiem saņemt nepieciešamo ārsta padomu, bet arī varētu ievērojami atslogot ātrās palīdzības dispečeru un dežūrārstu darbu."

      Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis pieņem iedzīvotāju zvanus  darba dienās no plkst. 18.00 līdz plkst. 8.00 no rīta, bet brīvdienās un svētku dienās visu diennakti.

 

      NMP dienesta mediķi aicina iedzīvotājus izmantot iespēju un saņemt nepieciešamo medicīnisko padomu salīdzinoši vienkāršos veselības sarežģījumu gadījumos, zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni. Savukārt ātro palīdzību izsaukt, ja pēkšņa veselības stāvokļa pasliktināšanās rada draudus veselībai.

 

      Mediķi apzinās, ka cilvēks bez medicīniskas izglītības daudzos gadījumos nespēj pats objektīvi novērtēt savu veselības stāvokli, tādēļ gadījumā, ja pēc zvanītāja teiktā Ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa operatoram radīsies pārliecība, ka personas veselības stāvoklis apdraud dzīvību, zvans tiks pāradresēts ātrajai palīdzībai, kas organizēs turpmākās palīdzības sniegšanu.

      Atcerieties, ātrā palīdzībai pa telefonu 113 jāizsauc gadījumā, ja ir:

  • pēkšņa saslimšana, trauma, nelaimes gadījums;
  • pēkšņi sirdsdarbības traucējumi, sāpes sirds apvidū, auksti sviedri, samaņas zudums;
  • pēkšņs elpas trūkums, smakšanas lēkmes vai aizdusa;
  • pēkšņas sāpes rokās vai kājās, roku vai kāju aukstums, bālums;
  • pēkšņas sāpes vēderā, saindēšanās, vemšana, intensīva caureja;
  • pēkšņi apziņas traucējumi, krampji, ģībonis, galvas vai muguras sāpes, jušanas vai kustību traucējumi;
  • pēkšņi psihiski traucējumi, kuriem raksturīga agresīva rīcība vai pašnāvības mēģinājums;
  • pēkšņas sāpes jostas un krustu apvidū vai urinācijas traucējumi;
  • dzīvībai bīstama jebkuras izcelsmes asiņošana, smagas alerģiskas reakcijas;
  • tāpat mediķu brigāde izsaucama, ja jānogādā dzemdētāja uz dzemdību nodaļu.

Veselība