Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No 1. septembra Smiltenes slimnīcas durvis būs slēgtas. 34

Vairs nebūs terapijas, ķirurģijas, dzemdību nodaļas un operāciju zāles

Pēdējās nedēļas 106 gadu ilgajā mūžā strādā Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca. No 1. septembra slimnīcu slēgs, jo ārstniecības iestāde vairs nesaņems valsts finansējumu pacientu ārstēšanai stacionārā, tā uzturēšanai, darbinieku algām, medikamentiem un citām vajadzībām.

 

Darbu slimnīcā zaudēs gandrīz 60 cilvēki. Smiltenes novada iedzīvotājiem vajadzības gadījumā būs jāārstējas citu pilsētu stacionāros.

 

Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra brīdinājusi Sarkanā Krusta (SK) Smiltenes slimnīcu par to, ka no šā gada 1. septembra ar ārstniecības iestādi tiks slēgts līgums tikai par ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu. Tas nozīmē, ka darbu turpinās poliklīnika. Finansējums būs arī "ātrās" palīdzības brigādēm.

 

Pacienti, kuri šobrīd ārstējas SK Smiltenes slimnīcā, līdz 31. augustam jāizraksta no stacionāra vai jāpārved uz citu ārstniecības iestādi.

 

"Tie, kuri grib likvidēt Smiltenes slimnīcu, nav normāli cilvēki," sašutis saka pensionārs Alberts Rabācis no Palsmanes. Viņš ir viens no vēl atlikušajiem pacientiem ķirurģijas nodaļā.

 

"Parēķiniet, kādā ģeogrāfiskajā vietā atrodas Smiltene! Un slimnīcu firsts Līvens cēla priekš vietējiem cilvēkiem. Tagad ar vieglu roku valdība grib to likvidēt. Tautai vajadzēja celties ar lielu protestu," domā A. Rabācis.

 

Neziņā par nākotni ir arī slimnīcā strādājošie mediķi, kuri drīz zaudēs darbu. Pēc šās profesijas pārstāvjiem pašlaik valstī nav pieprasījuma.

 

Veltīgi darbu veselības aprūpē izmeklējusies SK Smiltenes slimnīcas terapijas medmāsa Dace Lībiete. "Mediķi pēc darba stāv rindā. Iešu bezdarbniekos, iziešu piedāvātos kursus un varbūt izmācīšos par ko citu," pieļauj jaunā sieviete. Bezdarbs draud arī citiem viņas kolēģiem, ja neizdosies sameklēt vakances savā profesijā.

 

Kad cilvēki no SK Smiltenes slimnīcas ēkas aizies, aprīkojums un medicīniskā aparatūra telpās paliks. "Strādājam visos virzienos, kuros vien iespējams, arī par slimnīcu apvienību, kaut gan pagaidām šīs sarunas ir apstājušās," taujāts par slimnīcas nākotni, atbild Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis.

 

Ja novada pašvaldība spēs finansiāli atbalstīt slimnīcas vadības ieceri, tad no 1. septembra ārstniecības iestādes uzņemšanas nodaļas telpās varētu atvērt ambulatorās palīdzības punktu, kas strādātu pēc poliklīnikas darba laika un brīvdienās.

 

Gan A. Mežulis, gan SK Smiltenes slimnīcas valdes priekšsēdētāja Sarmīte Zvirgzdiņa par pagaidām reālāko variantu slimnīcas ēkas saglabāšanā un izmantošanā uzskata pansionāta atvēršanu, kā pašvaldības uzņēmumu.

 

Slimnīcas ēkai nesen uzlikts jauns jumta segums, nomainīti logi. "Ēka no ārpuses ir sakārtota, taču telpās, lai ierīkotu pansionātu, gan ir nepieciešams pamatīgs remonts," atzīst S. Zvirgzdiņa.

 

Smiltenei tuvākā ir Vidzemes slimnīca Valmierā. A. Rabācis ir nobažījies, vai šī iestāde spēs uzņemt visus potenciālos pacientus arī no Smiltenes novada.

 

"Vai tas ir citi varianti? Ar to ir jārēķinās, un mēs tam jau gatavojamies," gaidāmo SK Smiltenes slimnīcas slēgšanu un pacientu skaita palielināšanos komentē Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila. Līdzīgā situācijā atrodoties Limbažu slimnīca.

 

Šobrīd no 350 gultas vietām Vidzemes slimnīcā finansējuma trūkuma dēļ ir pieejamas tikai 150. Daļa darbinieku atrodas bezalgas vai ikgadējā atvaļinājumā.

 

"Pēc tuvāko lokālo diennakts stacionāru slēgšanas tiks pārskatīta darba organizācija Vidzemes slimnīcā piešķirtā valsts finansējuma ietvaros. Par to pagājušajā nedēļā runājām ar veselības ministri, kad viņa ieradās Vidzemes slimnīcā darba vizītē," informē B. Brila.

Komentāri 34

Kafija

Cilvēki brauks ārstēties uz Valmieru. Nekāda katastrofa jau nenotiks. Žēl tikai to ārstu, kuri paliks par bezdarbniekiem.

pirms 10 gadiem, 2009.08.18 08:49

Tēja - saldā

Sapņojiet vien!Jau tagad Valmierā sirds slimnieki infekciju nodaļā guļ.Kur tad pēkšņi tās vietas radīsies,kad cilvēkus vedīs no Smiltenes, Limbažiem, Valkas u.t..t

pirms 10 gadiem, 2009.08.18 09:06

Minerālis

Tas būs murgs! Taisnība, ka nespēs slimnīca uzņemt tik daudz slimnieku! Tātad līdz zināmai robežai, pārējie varēs ārstēties kapiņos...:-( No sirds žēl vecos cilvēkus.

pirms 10 gadiem, 2009.08.18 09:24

sāpīte

Nu ne jau veciem vien Smiltenes slimnīcā sniegta palīdzība, ir jaunie ar traumām un steidzamām operācijām, kā negadās un labi, ja tepat sniedza palīdzību, protams, ka Valmierā nebūs iespējas visus Smiltenes novada slimniekus uzņemt un tad pēdējais laiks domāt par to, lai nepaliekam bez jebkādas medicīniskās aprūpes savā novadā, tas ir kauna traips visai šodienas medicīnas aprūpei, kas patreiz valstī notiek.

pirms 10 gadiem, 2009.08.18 09:51

Ļoti žēl, ka valstī viss tā notiek. Sliktu neko nevaru teikt par slimnīcu un darbiniekiem.Valmiera mums tomēr ir par tālu un cik esmu dzirdējusi, ka tur nemaz nav tik labi.Viss tik ātri kā par konvējeru un tur tā neauklējas ar slimniekiem, kā Smiltenē māsiņas.
Smiltenē mums te apkārtējo pagastu iedzīvotājiem bija vislabāk.

pirms 10 gadiem, 2009.08.18 09:59

xxx

Likvidēt SMILTENES slimnīcu NEPRĀTS!Žēl ,ka 100 gudrās galvas nesaprot ko dara,nezinu ar ko domā un par ko domā. Kāda būs LATVIJA pēc gadiem- veselības aprūpi mums nevajag(tas ir slimnīcas likvidējam),izglītību nevajag- vai viņi zin cik bērni neapmeklē skolu un cik nevarēs apmeklēt skolu,vai ir kādi statistikas dati,augstskolas diplomus pirks kā padomju laikos tiek kam nauda,talantīgie bērni brauks sēnes lasīt.Lai tie miljonāri, to savākto naudu atgriež atpakaļ ko pievākuši,pietiks slimnīcām un skolām,ja ne lai pierāda kā var nopelnīt tos miljonus!

pirms 10 gadiem, 2009.08.18 10:34

es

Pēc manām domām- ši slimnīcu slēgšana ir liela kļūda. Valmiera nespēs apmierināt kvalitatīvi visus pacientus. JAu sen ir dzirdama neapmierinātība ar Valmieras slimnīcas darbu. Katrs cilvēks taču vēlas pakalpojumu tuvāk mājai.

pirms 10 gadiem, 2009.08.18 10:42

Aina

Tas ir ārprāts. Pēc 106 gadiem pēkšņi durvis ciet un āmen!
Nezinu, ar kuru galu te vispār tiek domāts, jācer tik ,ka reiz, kad Latvija izlīdīs no šīs bedres, šī slimnīca atkal atsāks savu darbību. Tas pats jau ir ar skolām.
Vēl 60 cilvēki bezdarbnieku kontā - nu skaisti!!! Bail domāt, kas vēl varētu notikt, vispār - viss optimisms pazudis...

pirms 10 gadiem, 2009.08.18 12:59

Jurka

Valmiera tā ir katastrofa-nelaina un pavirša attieksme.


kā tiks iekšā ja Smiltenes slimnīca būs slēgta?

pirms 10 gadiem, 2009.08.18 14:22

Jurka

Valmiera tā ir katastrofa-nelaina un pavirša attieksme.


kā tiks iekšā ja Smiltenes slimnīca būs slēgta?

pirms 10 gadiem, 2009.08.18 14:22

Jurka

Valmiera tā ir katastrofa-nelaina un pavirša attieksme.


kā tiks iekšā ja Smiltenes slimnīca būs slēgta?

pirms 10 gadiem, 2009.08.18 14:22

Varu no PIEREDZES pastāstīt, ka Valmierā māsiņas, ne ārsti tā nepieiet pie slimnieka kā tas ir Smiltenē. Nedomājiet, ka Smiltenē tika doti kukuļi. Nē. Man piederīgie bijuši Smiltenes slimnīcā un varu teikt visu to labāko par terapijas nodaļas māsiņām.Loti jaukas!!!!

pirms 10 gadiem, 2009.08.18 14:30

liela sāpe

kauns,kauns,kauns Mežulim,Zvirgzdiņai un pārējiem deputātiem,kuri šo situāciju pieļāva un tik tālu noveda!!!

pirms 10 gadiem, 2009.08.18 14:47

...

Kauns Smiltenes novadam, naudu šķiež tur kur nevajag, bet par saviem novada cilvēkiem neviens nedomā , ka tik pašiem krēsli.....

pirms 10 gadiem, 2009.08.18 15:14

seb

Pareiz vien ir,ka likvidē,vismaz novads uz tā rēķina ietaupīs.

pirms 10 gadiem, 2009.08.18 15:22

kapracis

Vai Smiltenes novada "'gudrās"" galvas ir padomājušas par to kā lauku cilvēki no tālākajiem nostūriem varēs nokļūt uz Valmieras slimnīcu! Varbūt Mežuļa kungs varētu uzrakstīt dienas grafiku kā ar autobusu uz Valmieru un atpakaļ var nokļūt, piemēram, no Vizlas (Grundzāles pag.) Un kur nu vēl biļešu cenas!!! Būs lielāka mirstība un valstij mazāki izdevumi pensionāru uzturēšanai.

pirms 10 gadiem, 2009.08.18 15:36

Kafijai-Ārsti neviens par bezdarbnieku nekļūs!Tās būs māsiņas un sanitāres.Ārsti visi strādāja dubultdarbu poliklīnikā.Nebij slimnīcai īstas vadībasVarēja iegādāties modernāku aparatūru,piesaistīt jaunus ārstusPat tagad vadība aiziet atvaļinājumā.Ir tāds teiciens-Žurkas pirmās pamet grimstošo kuģi!

pirms 10 gadiem, 2009.08.18 17:34

Kafija

Ja jau te visiem bļāvējiem dotu vaļu, tad pie katras lauku viensētas būtu slimnīca. Jau sen vajadzēja to reorganizāciju taisīt! Valsts nevar pavilkt to slogu, bet cilvēkiem jau vienalga, ka tik pašiem ērti un labi. Tirgus situācija visu noliks savās vietās, ja nepatiks Valmierā, brauciet uz Rīgu, tad arī Valmierā augs attieksme pret pacientu. Bet lielās slimnīcās ārstiem un māsiņām nav laika ar katru slimnieku čubināties. Kas grib čubināties, lai maksā atsevišķi un saņem arī šo pakalpojumu.

pirms 10 gadiem, 2009.08.18 18:00

Veselība