Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No 10.oktobra sāks darbu valsts NMP dienesta Vadības un dispečeru centrs Rīgā

No 10.oktobra darbu sāks valsts Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Vadības centrs, kurā iekļausies līdzšinējais Katastrofu medicīnas centra Operatīvais medicīniskais dienests (OMD). Lēmumu par OMD iekļaušanu vienotajā valsts NMP dienestā Ministru kabinets pieņēma šā gada 9. septembrī.

 

NMP dienesta Vadības centrā darbosies minētās pārņemamās struktūrvienības dispečeru centrs, kas tāpat kā līdz šim koordinēs augsta līmeņa speciālistu konsultāciju sniegšanu slimnīcām neatliekamos gadījumos. Tāpat būtiska NMP dienesta Vadības centra funkcija būs neatliekamās medicīniskās palīdzības organizēšana un nodrošināšana ārkārtas situācijās un katastrofu gadījumos, tai skaitā koordinējot visu pirmsslimnīcas NMP brigāžu darbību šādās situācijās.

 

Vadības centrs sniegs atbalstu dienesta reģionālajiem centriem arī situācijās ar lielāku cietušo skaitu, piesaistot nepieciešamos papildus resursus. Līdz ar jauno funkciju pārņemšanu no Katastrofu medicīnas centra, būtisks NMP dienesta Vadības centra uzdevums būs arī vienotas pacientu hospitalizācijas koordinācija valstī. Tāpat NMP dienests turpmāk organizēs apmācības neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanā.

 

Joprojām turpinās arī pašvaldību ātro palīdzības brigāžu iekļaušanās vienotajā valsts NMP dienestā. Oktobrī dienests nodrošina jau 76% no visiem izsaukumiem valstī.

Veselība