Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No 12.novembra izmaiņas ātrās palīdzības tālruņu numuros Gulbenes novadā

Sākot ar 12. novembri Gulbenes novada iedzīvotāji, tāpat kā līdz šim ātro palīdzību varēs izsaukt, bez maksas zvanot no fiksētajiem tālruņiem uz numuriem 03 vai no mobilajiem telefoniem uz tālruni 112.

 

Papildus iespēja turpmāk ātro palīdzību izsaukt gan no fiksētajiem, gan mobilajiem tālruņiem būs, zvanot uz telefona numuru 64233116. Svarīgi, ka no 12.novembra iedzīvotāji vairs nevarēs izsaukt neatliekamo medicīnisko palīdzību pa tālruņiem 64473603 un 64473604.

 

Citas izmaiņas neatliekamās palīdzības sniegšanā iedzīvotājiem nav paredzētas - pēc izsaukuma saņemšanas pie iedzīvotājiem dosies tās pašas brigādes, kas to darīja līdz šim - tie paši daudziem jau labi zināmie mediķi, kas pārzina savas teritorijas.

 

Novadā šobrīd darbojas divas ātrās palīdzības brigādes, kuras atrodas Gulbenē un ar septembri ir iekļāvušās vienotajā valsts Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienestā.

 

Šā gada novembrī valsts NMP dienests jau nodrošina 81% no visiem izsaukumiem valstī, nodrošinot neatliekamo medicīnisko palīdzību Rīgas reģionā un līdzšinējo Tukuma, Kuldīgas, Talsu, Saldus, Limbažu, Valmieras, Valkas, Cēsu, Madonas, Gulbenes, Balvu, Daugavpils, Ludzas, Krāslavas, Jelgavas, Bauskas un Aizkraukles rajonu teritorijās. Ātrās palīdzības brigāžu iekļaušanās valsts NMP dienestā turpinās arī citās pašvaldībās.

 

Kad saukt ātro palīdzību?

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādes sniedz palīdzību gadījumos, kad ir pēkšņa veselības stāvokļa pasliktināšanās:

 

* Pēkšņa saslimšana, trauma, nelaimes gadījums.

* Pēkšņi sirdsdarbības traucējumi, sāpes sirds apvidū, auksti sviedri, samaņas zudums.

* Pēkšņs elpas trūkums, smakšanas lēkmes vai aizdusa.

* Pēkšņas sāpes rokās vai kājās, roku vai kāju aukstums, bālums.

* Pēkšņas sāpes vēderā, saindēšanās, vemšana, intensīva caureja.

* Pēkšņi apziņas traucējumi, krampji, ģībonis, galvas vai muguras sāpes, jušanas vai kustību traucējumi.

* Pēkšņi psihiskās darbības traucējumi, kuriem raksturīga agresīva rīcība vai pašnāvības mēģinājums.

* Pēkšņas sāpes jostas un krustu apvidū vai urinācijas traucējumi.

* Dzīvībai bīstama jebkuras izcelsmes asiņošana un alerģiskas reakcijas.

* Dzemdētājas nogādāšanai uz dzemdību nodaļu.

Veselība