Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No 30.novembra izmaiņas ātrās palīdzības tālruņu numuros Alūksnes un Apes novados

Sākot ar 30. novembri, Alūksnes un Apes novada iedzīvotāji tāpat kā līdz šim ātro palīdzību varēs izsaukt, bez maksas zvanot no fiksētajiem tālruņiem uz numuriem 03 vai no mobilajiem telefoniem uz tālruni 112.

Papildus iespēja turpmāk ātro palīdzību izsaukt gan no fiksētajiem, gan mobilajiem tālruņiem būs arī zvanot uz telefona numuru 6 42 33 116.

 

Svarīgi, ka no 30.novembra plkst. 11 Alūksnes un Apes novados neatliekamo medicīnisko palīdzību vairs nevarēs izsaukt pa līdz šim lietotajiem astoņzīmju telefona numuriem, tostarp Alūksnes novadā - pa telefona numuru 64307149 un Apes novadā - pa tālruni 64355569, kā arī jebkuriem citiem iepriekš lietotiem astoņzīmju numuriem.

 

Alūksnes novadā šobrīd strādā divas, Apes novadā - viena brigāde, kas ar decembri iekļausies vienotajā valsts Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienestā. Pēc izsaukuma saņemšanas pie iedzīvotājiem arī turpmāk dosies tās pašas brigādes, kas to darīja līdz šim - tie paši daudziem jau labi zināmie mediķi, kas pārzina savas teritorijas.

 

Vienlaicīgi ar Alūksnes un Apes brigāžu iekļaušanos vienotajā valsts NMP dienestā, tajā iekļausies arī Preiļu un Līvānu NMP brigādes. Šā gada decembrī valsts NMP dienests jau nodrošinās 84% no visiem izsaukumiem valstī, sniedzot neatliekamo medicīnisko palīdzību Rīgas reģionā un līdzšinējo Tukuma, Kuldīgas, Talsu, Saldus, Limbažu, Valmieras, Valkas, Cēsu, Madonas, Gulbenes, Alūksnes, Balvu, Daugavpils, Preiļu, Ludzas, Krāslavas, Jelgavas, Bauskas un Aizkraukles rajonu teritorijās.

 

Papildus informācija: Kad saukt ātro palīdzību?

 

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādes sniedz palīdzību gadījumos, kad ir pēkšņa veselības stāvokļa pasliktināšanās:

 

* Pēkšņa saslimšana, trauma, nelaimes gadījums.* Pēkšņi sirdsdarbības traucējumi, sāpes sirds apvidū, auksti sviedri, samaņas zudums.* Pēkšņs elpas trūkums, smakšanas lēkmes vai aizdusa.* Pēkšņas sāpes rokās vai kājās, roku vai kāju aukstums, bālums.* Pēkšņas sāpes vēderā, saindēšanās, vemšana, intensīva caureja.* Pēkšņi apziņas traucējumi, krampji, ģībonis, galvas vai muguras sāpes, jušanas vai kustību traucējumi.* Pēkšņi psihiskās darbības traucējumi, kuriem raksturīga agresīva rīcība vai pašnāvības mēģinājums.* Pēkšņas sāpes jostas un krustu apvidū vai urinācijas traucējumi.* Dzīvībai bīstama jebkuras izcelsmes asiņošana un alerģiskas reakcijas.* Dzemdētājas nogādāšanai uz dzemdību nodaļu.

 

Veselība