Nododot asinis, kādam uzdāvina veselību

Pēdējos gados Smiltenē nekas tāds nebija novērojams. Nedēļas laikā, rīkojot divas donoru dienas, atsaucību izrādījuši vairāk nekā divsimt cilvēku. Latvijas Sarkanā Krusta Smiltenes nodaļas vadītāja ir pārliecināta, ka tā ir ļoti vērtīga Ziemassvētku dāvana cilvēkiem, kuriem nepieciešamas asinis.

 

9. decembrī Smiltenē notika donoru diena. Tā kā šī bija jau otrā reize mēneša laikā, Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Smiltenes nodaļas vadītāja Maruta Vīgante un Valsts Asinsdonoru centra darbinieki satraucās, vai atnāks cerētie 70 cilvēki.

 

 

Rezultāti vainagojās panākumiem. Asinis ziedoja 107, no kuriem 32 bija pirmreizējie donori, bet 17 saņēma atteikumu.

 

Šajā dienā atsaucību izrādīja ne vien smiltenieši un apkārtējo pagastu iedzīvotāji, bet arī Alūksnes rajona iedzīvotāji. Šoreiz daudzi donori bija Smiltenes profesionālās vidusskolas audzēkņi un ģimnāzijas skolēni.

 

Smiltenes profesionālās vidusskolas audzēknis 20 gadus vecais Vilnis Timermanis asinis ziedo jau piekto reizi. "Nāku, lai palīdzētu citiem cilvēkiem. Nevar jau zināt, varbūt pašam kādreiz vajadzēs. Pēc asiņu nodošanas jūtos labi. Šķiet, ka ir vieglāk," savu izvēli pamato jaunietis.

 

Savukārt smilteniete Gunita Greizāne donoru dienās piedalās vairāk nekā desmit gadus. Šī viņai bija 47. reize. "Man šķiet, ka, apmeklējot donoru dienas, uzlaboju veselību. Kopš nododu asinis, neesmu slimojusi. Zinu, ka kādam tās vajag," saka G. Greizāne.

 

Nelielajā rindā satieku meiteņu bariņu. Smiltenes ģimnāzijas 12.a klases skolnieces donoru dienu apmeklē tikai otro reizi. Viena no viņām mazliet uztraukusies, otra nemaz nav pieņemta, jo hemoglobīna līmenis esot par zemu.

 

 

"Mamma mani pirmajā reizē mudināja nākt, jo ir labi palīdzēt citiem.Tad bija nedaudz bail, bet, kad adata iedurta, bailes pazūd. Stāvot rindā, nemiers tāpat ir," stāsta Santa Rullīte.

 

LSK Smiltenes nodaļas brīvprātīgā Gunta Atare novērojusi, ka šoreiz cilvēki bijuši jauki, mierīgi un ar pozitīvu attieksmi. Viņa ir patīkami pārsteigta par lielo atsaucību, tāpat kā LSK Smiltenes nodaļas vadītāja.

 

 

"Esmu ļoti apmierināta un pateicīga visiem cilvēkiem, kuri atnāca. Nezinu, vai maz kādreiz ir bijusi tik liela atsaucība," saka M. Vīgante.

 

Viņa piebilda, ka vairāki asinis ziedojuši konkrētam cilvēkam. Bijis arī vīrietis, kurš teicis, ka asinis ziedos sev. Viņam drīzumā gaidāma operācija.

 

Fotoreportāžu skatīt šeit!

Veselība