Noslēgsies krūts vēža mēnesis

Šodien notiks krūts vēža apzināšanas mēneša akcijas "Māksla cerībai, dzīvei, mīlestībai" noslēguma pasākums, aģentūru LETA informēja onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības "Dzīvības koks" valdes priekšsēdētāja Daina Mezīte.

Pasākums notiks plkst.15 Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejā, Palasta ielā 4, Rīgā. Pasākumā piedalīsies "Dzīvības koka" pārstāves Olga Smirnova un Elēna Blumberga, kas pārstāvēja Latviju Globālajā krūts vēža apzināšanas mēneša programmā Ņujorkā un Minhenē.

Pasākuma laikā Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība paziņos par labdarības akcijas rezultātiem un teiks pateicības vārdus visiem labas gribas cilvēkiem, kuri savu iespēju robežās atbalstīja cīņu pret krūts vēzi Latvijā.

Oktobris pasaulē pazīstams kā Krūts vēža apzināšanas mēnesis. Tad ar rozā lentītes simbolu pasaulē notiek neskaitāmi pasākumi, kuru mērķis ir pievērst uzmanību šai slimībai, kā arī parādīt cilvēku vienotību, ieinteresētību un iesaisti cīņā ar vēzi.

Latvijā jau trešo gadu notiek dažādas aktivitātes, kurās iesaistās gan pacienti, gan sabiedrība kopumā.

Kā ziņots, akcijas laikā pret krūts vēzi savākti gandrīz 25 000 latu. Savāktie ziedojumi tiks ieguldīti psiholoģiskās palīdzības dienesta izveidē onkoloģiskajiem pacientiem un viņu tuviniekiem, kā arī tiks iegādāts gamma detektors, kas nepieciešams limfmezglu izmeklējumiem.

Akciju organizēja Latvijas Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība sadarbībā ar Latvijas Mākslinieku savienību, Rīgas Austrumu slimnīcas Latvijas Onkoloģijas centru un Amerikas Pretvēža apvienību.

Akcijas laikā vairāk kā 70 Latvijas mākslinieku nesavtīgi ziedoja savus darbus, lai par iegūtajiem līdzekļiem varētu palīdzēt Latvijas sievietēm. Šāda akcija Latvijā tiek organizēta pirmo reizi, informēja Mezīte.

Akcijas laikā interneta mājaslapā "www.dzivibaskoks.lv" par ziedojumiem pārdoti gandrīz 40 mākslas darbi un iegūti 7000 latu. Par iegūtajiem līdzekļiem organizācija varēs nodrošināt psiholoģisko palīdzību gada garumā. Psiholoģiskās palīdzības telefonu nodrošinās Rīgas Austrumu slimnīcas Onkoloģijas centrs.

Mezīte atzina, ka šī akcija pierādīja, ka cilvēki var un grib palīdzēt tiem, kuriem šī palīdzība ir nepieciešama.

Krūts vēzis ir izplatītākā onkoloģiskā slimība sievietēm. Latvijā katru gadu apmēram tūkstotim sieviešu tiek diagnosticēts krūts vēzis. Apmēram 60% gadījumu sievietes pie ārsta ierodas tad, kad slimība sasniegusi vēlīnu stadiju un efektīva ārstēšana vairs nav iespējama. Tas veicina augstu mirstību.

Akcija joprojām ir aktuāla, un darbus par ziedojumiem var iegādāties organizācijas mājaslapā. Iegūtie līdzekļi tiks novirzīti palīdzībai krūts vēža pacientēm un viņu tuviniekiem.

 

Veselība