Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noslēgusies aptauja par apdrošināšanas polišu izmantošanu 1

Katrs trešais Latvijas iedzīvotājs veselības apdrošināšanas polisi izmantotu, lai segtu dārgus medicīniskus izmeklējumus vai operācijas, atklāj apdrošināšanas kompānijas Compensa Life Vienna Insurance Group SE Latvijas filiāles (turpmāk - Compensa Life) veiktā aptauja. Aptuveni 40% respondentu savu polisi izmantotu zobārsta pakalpojumiem, bet vēl 30% - ārstēšanai slimnīcā. Aptauja veikta šā gada janvārī interneta vidē. Tajā piedalījās 1043 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Compensa Life komunikācijas konsultante Liena Muraškina norāda, ka jautāti, kas ir svarīgākie pakalpojumi, kurus jāsedz veselības apdrošināšanas polisei, cilvēki norādījuši, ka polisei jāapmaksā uzturēšanās izmaksas slimnīcā, zobārstniecības pakalpojumus, pacientu obligātās iemaksas. Salīdzinoši augstā vietā ierindota arī iespēja saņemt bezmaksas medikamentus un iespēja ārstēt akūtas saslimšanas.

„Jāatzīmē, ka veselības apdrošināšanas polises būtība ir apdrošināties pret neparedzētiem gadījumiem, kas saistīti ar akūtām saslimšanām, nelaimes gadījumiem. Tomēr nereti cilvēki pie apdrošinātājiem meklē sociālo palīdzību, vēloties saņemt polisi, kura apmaksās jau hroniskas, zināmas kaites un kuru izmaksas ir ļoti augstas," stāsta Compensa Life Latvijas filiāles vadītājs Viktors Gustsons.

L. Muraškina informē, ka respondentiem tika vaicāts arī, vai viņiem ir privātpersonu veselības apdrošināšanas polise, kas ļāva secināt, kāpēc cilvēki to ir vai nav iegādājušies. Viņa secina, ka 72% iedzīvotāju polises nav dažādu iemeslu dēļ - ceturtā daļa jeb aptuveni 24% uzskata, ka šis produkts ir pārāk dārgs, 16% atzinuši, ka darba devējs to neapmaksā un tāpēc polises nav, savukārt 12% nemaz nezina, ka šāda iespēja pašam iegādāties polisi pastāv, bet absurdākā atbilde atspoguļo skatījumu uz veselības apdrošināšanas polises jēgas neizpratni - katrs desmitais norādījis, ka neplāno slimot, tāpēc polise nav nepieciešama.

„Acīmredzot vajadzīgs laiks un nopietns izglītojošais darbs, lai pārliecinātu Latvijas iedzīvotājus, ka veselība ir tā pozīcija, kurai ģimenes budžetā jāatrod vieta jau savlaicīgi. Vienalga, kādā veidā tiek uzkrāts vai paredzēta nauda veselībai, tai tomēr ir jābūt, lai brīdī, kad cilvēks nonāk krīzes situācijā, viņam būtu vai nu polise, vai finansiāls drošības spilvens. Veselības stāvoklis ir tas, ko neviens cilvēks un nekādos apstākļos nevar ieplānot. Līdz ar to sniegtās atbildes, kas norāda uz cilvēka vēlmi ticēt savam stabilajam veselības stāvoklim, ir patiesi pārsteidzošas," norāda V. Gustsons.

Komentāri 1

Nu ja

Atkal problēma atstāta uz tautas pleciem! Tik milzīgus nodokļus valsts iekasē, bet pretī saņemt cilvēks nekā nevar.
"ģimenes budžetā jāatrod vieta līdzekļiem jau savlaicīgi" skan skaisti, bet lielajai daļai iedzīvotāju ir līdzekļi tikai nodokļu (nepārtraukti augošajai) nomaksai un dzīvības izvilkšanai.
Viss pašiem! Tad nemaksāsim tos milzu nodokļus valstij, milzu aparāta uzturēšanai, bet sāksim kalkulēt paši!!!

pirms 8 gadiem, 2011.02.23 13:08

Veselība