Operācijai vēl nepietiek 13

Vajadzīgo 1200 latu vietā aklajai meitenei saziedots pustūkstotis

Šīs nedēļas sākumā aklajai gadu un dažus mēnešus vecajai meitenītei Kristīnei iedzīvotāji bija saziedojuši jau 505 latus. Acu operācijai ziedotā nauda ir ieskaitīta Latvijas Sarkanā Krusta Valkas komitejas bankas kontā.

 

Komitejas izpilddirektore Gaļina Sokolova stāsta, ka pēdējās dienās vēl neviens bankas kontā naudu nav ieskaitījis, bet ziedotā summa kļuvusi lielāka Sarkanā Krusta kastītē veikalā "Vēlme". Šobrīd gan Sarkanā Krusta darbinieki vēl neplāno kastītes veikalos "Elvi" un "Vēlme" atvērt, jo saziedotās naudas nav tik daudz, lai to darītu.

 

"Ziemeļlatvija" jau informēja, ka Valkas iedzīvotājai Astrai Ābelītei piedzima neredzīga meitiņa. Sanktpēterburgas Bērnu klīnikas mikroķirurgs Oļegs Diskoļenko pēc Kristīnes apskates pateicis, ka Kristīne var atgūt redzi, bet nepieciešamas divas operācijas. Pirmā operācija ir plānota nākamgad martā un tā maksā 1200 latu.

 

Paziņojums, ka Kristīnei ir iespēja ieraudzīt šo pasauli nāca laikā, kad Astras ģimenē dzīve bija kļuvusi grūtāka. Meitenes tēvs zaudēja darbu celtniecības firmā, jo pašam uzņēmumam sākās finansiāli grūtāks laiks un samazinājās darbu apjoms. Šobrīd viņš strādā dažādus palīgdarbus, bet ar nopelnīto pietiek vien iztikai.

 

Astra saņem dažus latus no valsts par bērna audzināšanu un Kristīnei piešķirto 50 latu invaliditātes pensiju. "Man vecāki dzīvo Blomē, bet arī viņi nevar palīdzēt, jo mamma ir invalīde un tētim jāuztur un jākopj viņa. Šobrīd mums nav iespējams nekur citur dabūt naudu, tādēļ vērsos pēc palīdzības Sarkanā Krusta organizācijā. Nesen mums zvanīja no Sanktpēterburgas klīnikas un teica, ka meitai acu operāciju varot veikt arī ātrāk, ja ir iespēja samaksāt," stāsta A. Ābelīte.

 

Kristīne ģimenē ir vienīgais bērns, un vecāki ļoti grib, lai viņa justos laimīga. G. Sokolova cer, ka iedzīvotāju atsaucība neapsīks un vajadzīgā summa tiks saziedota. Atgādinām, ka naudu var ziedot Sarkanā Krusta Valkas komitejas SEB bankas kontā LV46UNLA0017000700515, kā arī Valkas veikalos "Vēlme" un "Elvi".

Komentāri 13

raivis

juutu liidzi, bet uzskatu, ka vecaakiem ir jaariikojas, nevis jaagaida briinumi, ir tachu tik daudz dazjaadu aatro krediitu, kaa big, vai ge money, kur naudu aizdod stundas laikaa, bez jebkaadas kjiilas liidz 3000LVL ! ... bet nee labaak gaidiit ka kaads desu uz maiziites uzliks ..

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 17:13

Didzis

Redz, cilvēkam operācija jātaisa, a tie kaktu kantori dod kredītu tikai lai tu kādu preci nopirktu un kad samaksāt nevari, tad lai ir ko paņemt.

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 18:45

roliks

Ko lai saka...zel berna,bet vecakiem lielais FUUU.Varbut gudri spriezu,bet ja man vai kadam no manas gimenes vaidzetu naudu prieks operacijas es noteikti majas nesedetu un nebutu bezdarbnieks.Stradatu!!!

pirms 12 gadiem, 2008.10.23 22:23

es saprotu māte sēž mājās un audzina bērnu, bet ko dara Tēvs, ja abi vecāki ir bezdarbnieki????
nevajag nodzert tik daudz naudas tad arī bērnam operācijai pietiktu!!!
var teikt tikai vienu tas bērns rūp tikai mātei.......
tēvam svarīgāka pudele alkaholiskā dzēriena........

pirms 12 gadiem, 2008.10.24 08:30

Nu kur tad jūs gudrinieki strādātu, ja jums aprūpējams mazs bērns? Un kur tad te Valkā ir tās brīvās darba vietas, vai atdosiet savējās????

pirms 12 gadiem, 2008.10.24 10:06

roliks

Ko tur murgo...""atdosiet savejas"".Darbu var atrast...ja sava galva nesadoma,ka ES esmu pelnijis 800-1500 ls uz rokas menesi

pirms 12 gadiem, 2008.10.24 13:29

valcēniete

jebkurai bezizejai var atrst izeju, nu nav tā, ka vīrietis nevar atrast darbu, galvenais ir jābūt velēšanai strādāt. Bieži vien ir tā, ka saka- es par tādu naudu nu neiešu strādāt... Bet ja nav nekādu iztikas līdzekļu, ne izglītības, ne prasmes, ne arī vēlēšanās ko darīt? Valkā pēdējā laikā ir tā, ka atbrauc jaunās ģimenes ar bērniem, irē labiekārtotus dzīvokļus +Ls 50,-, protams, ka nespēj par visu samaksāt, krājas parādi.Varbūt šai ģimenei būtu lietderīgāk dzīvot laukos, arī lētāk tas būtu.Protams, arī tur ir jāstrādā.

pirms 12 gadiem, 2008.10.24 13:38

rīdzinieks

Raksts ir pārpublicēts TVNetā un tur, pēc komentāriem spriežot, cilvēki diezgan aktīvi ziedo. Jācer, ka viss būs labi un arī otrajai operācijai naudu izdosies savākt. Sarkanā Krusta Valkas komitejas reģistrācijas Nr. LV40008002279

pirms 12 gadiem, 2008.10.24 17:45

Gribas gan piebilst rolikam un vēl dažiem... ja negribi neziedo, bet klusē, jo ir uz pasaules vēl sirsnīgi cilvēki...Nedod Dievs Tev nonākt stāvoklī, kad nav darba, kur nu vēl tādas problēmas ar bērniņu! Vajag atcerēties, ka nelaime jau atļaujas neprasa, tā atnāk nemanot. Un arī uz doto brīdi bez darba var palikt var ļoti ātri, jo ja būtu tik zinošs, tad zinātu, ka te pat par minimālo algu ir daudz cilvēku, kas strādātu, ja tik būtu kur, jo diemžēl daudz darba vietu likvidējas šajā krīzes posmā.Ja pašam nav sirds, tad nekod otram, kur jau tāpat sāp... Viss dzīvē atmaksājas, labajam - labais, sliktajam -...

pirms 12 gadiem, 2008.10.26 11:32

Un tam, kurš otram vēla sliktu, pats parasti arī saņem atpakaļ

pirms 12 gadiem, 2008.10.26 14:26

piksi

Ak, Dievs kādas jēlības Jūs gvelžat.Lasot Jūsu komentārus,var padomāt, ka nu no katra tiek obligāti atvilkta pusalga. Mīļie Valcēnieši esiet vienreiz arī izpalīdzīgi, nelaime nekad nenāk brēgdama. Palīdziet nevis vecākiem , bet mazajai meitenītei. Cik var aprunāt un baumot, ne jau viņi ir akli, bet bērniņš. Esam mēs pieraduši gremdēt tam kam ir nelaime vai arī ir pienākusi krīze.

pirms 12 gadiem, 2008.10.28 10:31

Veselība