Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pacienti grib izprast slimnīcas funkcijas 3

Portāla lietotājs lūdza informēt, ko iedzīvotājiem īsti nozīmē SIA "Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca". Kas īsti ir traumpunkts slimnīcā, kā sniegtās palīdzības pakalpojumi cenas ziņā atšķiras no tā, ko jāmaksā neatliekamajai medicīniskai palīdzībai, izsaucot 112.

 

"Smiltenieši, kuri nedzīvo tālu no slimnīcas, bieži iet paši pēc palīdzības un nesauc ātros cerībā, ka tā būs lētāk. Bet bieži rodas sajūta, ka tas ir izmaksājis ievērojami dārgāk. Kā atšķiras pirmās palīdzības sniegšanas izmaksas Vidzemes slimnīcā, ja es tur aizbraucu, piemēram, ar potītes traumu, un Smiltenes slimnīcas traumpunktā, nesaucot ātros, bet ierodoties pašai, turklāt sestdienā?" lūdz noskaidrot iedzīvotāja. Viņa cer, ka arī pārējiem smilteniešiem kļūs skaidrāks, ko tas nozīmē viņu maciņam.

 

 

SIA "Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca" (Smiltenes slimnīca) darbojas jau 106 gadus. Tā ir lokāla daudzprofilu slimnīca, kura iedzīvotājiem sniedz dažādu profilu stacionāro veselības aprūpi akūto un hronisko slimību gadījumos, kā arī nodrošina speciālistu ambulatori konsultatīvo palīdzību.

 

 

Saskaņā ar Veselības ministrijas rīkojumu, kopš 2004. gada 15. decembra Smiltenes slimnīca reģistrēta Latvijas Republikas uzņēmumu reģistrā kā komersants SIA "Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca", kas darbojās Valkas rajona padomes pakļautībā. "Ja cilvēki mēģina uzzināt, vai esam privatizēti, tā nav. Esam Valkas rajona padomes pakļautībā ar visām tām funkcijām, kas mums uzliktas," saka slimnīcas valdes priekšsēdētāja Sarmīte Zvirgzdiņa. Viņa pacientus brīdina, ka medicīna lētāka nekļūs. Tieši pretēji, no marta nāksies maksāt vēl vairāk.

 

Slimnīcas vadība stāsta, ka šogad iestādes budžets ir par 35 procentiem mazāks nekā pērn. Tas nozīmējot to, ka tā spēs uzņemt par trešdaļu mazāk pacientu. "Pašreiz slimnīca sniedz sociālo aprūpi. Gultas vietas cena ir astoņi lati, kas tiek segta no pašvaldības vai pacienta līdzekļiem, jo šāds pakalpojums neietilpst slimnīcas pamatfunkcijās. Komentārā pieminētā traumpunkta mums nemaz nav. Ir uzņemšanas nodaļa, kur 24 stundas diennaktī iespējams saņemt dežūrārsta palīdzību - akūtu vai neatliekamo medicīnisko," skaidro S. Zvirgzdiņa.

 

Sniegtās palīdzības izmaksas atšķirsies, jo neatliekamo medicīnisko palīdzību sniedz feldšeris un māsa, bet slimnīcas nodaļā to sniedz ārsti. "Ja veic ambulatoru operāciju, samaksa būs lielāka. Ja nepieciešami papildu izmeklējumi vai cita speciālista apskate, pakalpojums būs vēl dārgāks.

 

 

Samaksa atšķiras no sniegtā pakalpojuma apjoma, piemēram, trauma ar šūšanu, trauma ar rentgenu un ģipsēšanu vai tikai ārsta apskate. Poliklīnikā pie reģistratūras un slimnīcas uzņemšanas nodaļā, kur izvietota informācija pacientiem, ir arī rajona padomes apstiprināts maksas pakalpojumu cenrādis," stāsta slimnīcas vadītāja.

 

Slimnīcas vadība aicina iedzīvotājus visos gadījumos savlaicīgi apmeklēt savu ģimenes ārstu, laikus ārstēties un neielaist slimības un ievērot veselīgu dzīvesveidu, lai vēlāk par savu veselību nebūtu jāmaksā dubultā.

 

 

Maksas pakalpojumu cenas dažādās slimnīcās atšķiras, jo tās izstrādā pati slimnīca, Smiltenes gadījumā to apstiprina rajona padome. Bet jau 1. martā cenrādis būs citādāks. Veselības ministrijas mājas lapā www.vm.gov.lv ikviens var iepazīties ar jaunajām pacientu iemaksām.

Komentāri 3

Lasītāja

Uzņemšanas nodaļā, lai arī palīdzība var būt dārgāka, tā būs pilnvērtīgāka. Jo slimnīcā ir iespēja veikt analīzes, rentgenu, konsultācijai paaicināt citu specialistu un , kā jau Cien. Zvirgzdiņas kundze minēja, Jūs apskatīs ārsts. Izsaucot ātros, var gadūties, ka tā pat būs jābrauc uz slimnīcu un maksāt sanāks div tik. Atrie uz vietas brūci nešūs, lūzumu neieģipsēs (vajadzīgs rentgens), arī pie dažādām vēdera sāpēm iekšā ielīst nevar, vejadzīgas analīzes, sonogrāfs. Ātrie ir domāti neatliekamiem gadījumiem, dzīvībai bīstamās situācijās, kad pēkšņi ir notikusi nelaime. Tad šāds izsaukums būs bezmaksas. Nav jāmaksā arī par dzemdētājas nogādāšanu uz dzemdību nodaļu.
Situācijās, kad slikti ir vairākas dienas, vai reizēm, pat nedēļas, lētāk ir laikus griezties pie sava ģimenes ārsta. Arī pēc 1.marta noteikti lētāk būs apmeklēt ģimenes ārstu, nevis ar hroniskām kaitēm saukt ātros vai pašiem griezties uzņemšanas nodaļā.
Neliela piebilde Zvirgzdiņai: ātrajos brauc ne tikai feldšeri un māsas, bet arī ārsti. Arstu brigāde ir, piemērām, Valmieras ātrajos. Smiltenē ja, brauc feldšeru brigāde. Bet vai brigādes izbraukums maksā lētāk kā ārsta apskate slimnīcā, šaubos.
Rūpēsimies par savu veselību jau tad, kad jūtamies vēl jauni un veseli !!!

pirms 10 gadiem, 2009.02.01 14:57

Slimais

Īstu skaidrību zināsim pec 1.marta.Interesanti vai rīt jau visas kvotas būs izlietotas!Došos izlūkos!

pirms 10 gadiem, 2009.02.01 20:54

Veselība