Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pacientu un darbinieku ērtībām iegulda savu naudu un kredītu 3

Iemītniekus sagaidījusi skaistā jaunbūve, kas jau kļuvusi par Strenču vizītkarti, iebraucot pilsētā no Valkas puses. Pirmdien tur sāks strādāt Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas administrācija un uzņemšanas nodaļa.

 

Jau tiek apzināti pacienti jaunbūvē iekārtotajai "pusceļa mājai". Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca ir pirmā ārstniecības iestāde Latvijā, kas papildu sociālās aprūpes centriem piedāvā šādu rehabilitācijas pakalpojumu slimnīcas pacientiem. Tas viņiem kalpo kā pārejas posms ceļā uz patstāvīgu dzīvi, lai atgūtu sadzīvē nepieciešamās iemaņas.

 

Gaida pašvaldību atsaucībuJaunbūves atklāšanas svētkus slimnīcas kolektīvs un viesi svinēja vakar. Svinības bija dubultas. Pēc vērienīgas rekonstrukcijas oficiāli tika arī pieņemta iestādes Psihotuberkulozā nodaļa ar 53 vietām.Uzņemšanas nodaļa, administrācijas telpas un "pusceļa māja" atrodas jaunbūvē, ko ģenerāluzņēmējs - būvfirma "Merks" - uzcēlusi uz akmens mūra ēku pamatiem jeb slimnīcas bijušās palīgsaimniecības drupām.

Vakar viesi apskatīja pagaidām tukšas telpas. Slimnīcas darbinieki mēbeles uz tām pārvedīs šajās brīvdienās. "Ļoti jauks iespaids. Prieks par tādu māju! Kad mēs strādājām, nekā tāda mums nebija," staigājot pa moderno divstāvu ēku, spriež pensionāre Ina Nuķe, slimnīcas bijusī galvenā māsa, un Elza Kristiņa, bijusī nodaļas vecākā māsa.

"Pusceļa mājas" glītajās istabiņās būs vieta 14 pacientiem. Strenču slimnīca izsūtījusi uzaicinājumu sešām Vidzemes reģiona pašvaldībām, lūdzot līdzfinansējuma apliecinājumu, ja iestādē tiks ievietoti viņu iedzīvotāji. Pagaidām "jā" vārdu devusi Strenču novada dome.

 

Ministre ierodas vēlāk"Tā nav vienkārša lieta, jo pašvaldībai šis ir naudas jautājums. Tur vajadzīga konkrēta saruna par piedāvājumu un vajadzību izvērtēšanu," atzīst viesu vidū sastaptais Valkas novada domes priekšsēdētājs Kārlis Albergs.

Viņš neizslēdz iespēju, ka Strenču slimnīcas "pusceļa māju" izmantos arī Valkas novada ļaudis, jo "būtu grēks pagriezt muguru, māja ir būvēta cilvēkiem".

"Par "pusceļa māju" sapņojām 10 gadus. Pacientiem tas ir ļoti nepieciešams pakalpojums," kopā ar kolēģiem par paveikto priecājas Strenču slimnīcas galvenā māsa Jekaterina Jeremejeva.

Vakar slimnīcas kolektīvs saņēma daudz cildinājumu par ieguldījumu kvalitatīvas veselības aprūpes attīstībā Latvijā. "Smagā situācija valstī šādas slimnīcas nepieciešamību padara vēl aktuālāku. Parasti cilvēki skaļi nesaka un nelepojas, ja pašiem vai tuviniekiem ir vajadzīga tāda palīdzība, bet ir skaidrs, ka tā ir ļoti svarīga," apsveikuma uzrunā uzsvēra Saeimas deputāts Vents Armands Krauklis (Tautas partija). Pēcpusdienā slimnīcā ieradās arī veselības ministre Baiba Rozentāle (TP), kuru rīta pusē aizkavēja valdības ārkārtas sēde.

 

Ziņu par parādu noliedzSlimnīcas valdes priekšsēdētājs Vitālijs Rodins informē, ka jaunbūve uzcelta par naudu, ko slimnīca šim mērķim iekrāja daudzos gados. Tam bija vajadzīgi aptuveni 1,2 miljoni latu. Savukārt Psihotuberkulozās nodaļas ēkas rekonstrukcijai izlietots valsts galvots aizņēmums. Aptuveni 1,9 miljonus latu lielais ilgtermiņa kredīts ņemts "Ziemeļu Investīciju bankā". Pamatsumma būs jāsāk maksāt pēc četriem gadiem.

V. Rodins un slimnīcas galvenā grāmatvede Daiga Olševska noliedz nesen TV raidījumā "Nekā personīga" izskanējušo informāciju par to, ka Strenču psihoneiroloģiskajai slimnīcai ir 1,9 miljonus latus liels īstermiņa parāds. "Aizvadīto gadu noslēdzām ar aptuveni 200 tūkstošus latu lielu peļņu. Uz 1. oktobri mūsu īstermiņa saistības bija nepilni 90 tūkstoši latu," skaidro D. Olševska.

Veselības ministrijas preses sekretārs Oskars Šneiders informē, ka ministrija presei informāciju par slimnīcu parādiem nesniedz. "Tas ir komercnoslēpums un ierobežotas pieejamības informācija. Acīmredzot raidījums šādus skaitļus uzzinājis no saviem kanāliem," pieļauj O. Šneiders.Fotogrāfijas no atklāšanas svētkiem var apskatīt interneta portālā ziemellatvija.lv.

Komentāri 3

priecājos

Izskatās skaistas telpas, tā ir lietderīgi ieguldīta nauda, jo kad kaut kas galvā saiet uz īso IR svarīgi, lai vieta, kur sakārto sevi, ir mājīga!!

pirms 10 gadiem, 2009.10.17 12:23

...

Salīdzinot ar tvaika ielu, te jau kā antālijā.

pirms 10 gadiem, 2009.10.17 16:04

CCCP

Slikti ka strencos vairosies bezdarbs, ja tiesam pie darba liks pamulkus, setnieks tur paligs, sie jau neprasa daudz.

pirms 10 gadiem, 2009.10.17 17:16

Veselība