Speciālisti tiešraides diskusijā informēs par gripu

30.oktobrī plkst. 10.00 ikvienam būs iespēja skatīties tiešraides diskusiju, kas veltīta jautājumiem par gripu. Veselības nozares speciālisti diskutēs par gripu, vakcinācijas nepieciešamību, īpaši izceļot iedzīvotāju riska grupas, un atbildēs uz iedzīvotāju un mediju iesūtītajiem jautājumiem.


Slimību profilakses un kontroles centra dati (SPKC) liecina, ka pagājušā  2016.–2017.gada gripas sezonā saslimušo skaits ar gripu bija gandrīz divas reizes lielāks nekā iepriekšējā sezonā un gripas izraisīto pneimoniju skaits, kad bija nepieciešama pacientu hospitalizācija, bija par trešdaļu lielāks nekā 2015.–2016. gada sezonā. 


Tiešraides mērķis ir informēt sabiedrību par gripu, gripas profilaksi un skaidrot vakcinācijas nepieciešamību, īpaši izceļot iedzīvotāju riska grupas. 


Diskusijā piedalīsies veselības nozares speciālisti:


  • Dr. Dace Zavadska, Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas Bērnu vakcinācijas centra vadītāja, Rīgas Stradiņa universitātes Pediatrijas katedras docente;
  • Jurijs Perevoščikovs, SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors;
  • Vita Bērziņa, Nacionālā veselības dienesta Zāļu ārstnieciskās novērtēšanas nodaļas vecākā eksperte;
  • Ilze Krūskopa-Kaleine, topošā māmiņa.


Tiešraidi ikviens varēs vērot SPKC, Veselības ministrijas mājas lapās un TVNET portālā. 


Iedzīvotājiem un medijiem ir iespēja iesūtīt interesējošos jautājumus uz e-pasta adresi [email protected]. Jautājumus var iesūtīt līdz tiešraidei un tiešraides laikā.

Veselība