Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valmieras iedzīvotājus konsultēs par mirdzaritmiju un insulta profilaksi

Atzīmējot Pasaules Insulta dienu, 30.oktobrī no plkst. 16.00 līdz 19.00 Valmieras iedzīvotāji un viesi tiek aicināti uz bez maksas informatīvu pasākumu par insulta profilaksi, kura ietvaros būs iespēja noteikt mirdzartmijas risku, veikt asinsspiediena un pulsa mērījumus, saņemt informatīvos materiālus un konsultācijas. Pasākums norisināsies tirdzniecības centra “Valleta”, 3.stāvā (Rīgas ielā 4, Valmiera). 


Mirdzaritmija ir viens no izplatītākajiem sirds ritma traucējumiem, kas neārstēta, līdz pat četrām reizēm palielina insulta risku pacientiem. Mirdzaritmija ir neritmiska, ātra sirdsdarbība, kuru var sajust arī bez papildus pulsa vai spiediena kontroles. Taču ir pacienti, kuriem šī aritmija var noritēt bez sūdzībām ilgu laiku, un pirmā sūdzība, diemžēl, var būt pēkšņa paralīze. Tāpēc pacientiem, īpaši pēc 60 gadu vecuma, būtu vēlams taustīt un skaitīt sev pulsu un, konstatējot neritmisku un ātru pulsu (virs 100 reizēm minūtē), nepieciešams vērsties pie ģimenes ārsta pēc palīdzības.


Inese Mauriņa, pacientu biedrības “ParSirdi.lv” vadītāja: “Insults ir viena no tām slimībām, kuru daudzos gadījumos iespējams novērst, savlaicīgi veicot profilaktiskus pasākumus, kā arī diagnosticējot insulta izraisošus riskus un uzsākot atbilstošu ārstēšanu. Tāpēc jāseko līdzi pulsam un asisnsspiedienam, jāmēra holesterīns un jānosaka citi sirds veselības rādītāji. Ja cilvēkam jau ir diagnosticēta kāda kardioloģiska saslimšana, piemēram, mirdzaritmija, ir ļoti svarīgi, konsultējoties ar ārstu, uzsākt atbilstošu ārstēšanos, lai novērstu slimības komplikācijas un sekas. Tāpēc aicinām iedzīvotājus uz informatīvo pēcpusdienu, kur būs iespēja gan noteikt mirdzaritmijas un insulta risku, kā arī uzdot speciālistiem interesējošus jautājumus.”

Veselība