Par mājas aprūpi mediķiem maksās 4

Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra ir sākusi īstenot jaunu projektu, kas paredz medicīnisko aprūpi mājās pacientiem, kuri var arī neārstēties diennakts stacionārā.

 

Aģentūras preses sekretārs Toms Noviks informē, ka iestāde, ievērojot attiecīgos Ministru kabineta noteikumus, ir izstrādājusi nolikumu, pēc kura notiek atlase šim pienākumam. Medicīnisko aprūpi mājās drīkst veikt sertificētas medicīnas māsas un ārstu palīgi - feldšeri.

 

Tiem ārstu palīgiem un medicīnas māsām, kuri vēlas uzņemties šo pienākumu, līdz 13. oktobrim jāiesniedz pieteikums aģentūras atlases komisijai.

 

Nolikums paredz, ka mājas apstākļos drīkst aprūpēt pacientus, kuriem slimības dēļ ir pārvietošanās traucējumi, bet nav tādu indikāciju, lai būtu nepieciešama ievietošana slimnīcā. Mājas aprūpi var veikt cilvēkiem pēc operācijas, gulošiem pacientiem ar ļaundabīgu audzēju, cukura diabēta slimniekiem ar pārvietošanās traucējumiem un cilvēkiem ar citām diagnozēm. Projekts paredz šo pakalpojumu sniedzējiem papildu samaksu. Aģentūras darbinieki vēl nezina, kāda būs medicīnas vidējā personāla atsaucība, bet pagastu feldšeri projektu vērtē atzinīgi.

 

 

Vijciema pagasta ārsta palīdze Elita Kirilova stāsta, ka šo darbu viņa veikusi arī līdz šim, tikai tas nebija īsti novērtēts. "Sniegt medicīniskos pakalpojumus devos arī agrāk, jo slimnīcā ilgstošu ārstēšanos daudzi nevar atļauties. Tā ir diezgan dārga. Liela daļa slimnieku stacionārā pavada tikai dažas dienas, tad izrakstās un turpina ārstēšanos mājās. Man šie pienākumi iekļauti arī amata aprakstā. Arī insultu pārdzīvojušajiem pēc atgriešanās no slimnīcas kādu laiku vajag aprūpi. Es pieteikšos, jo ceru, ka vairāk varēšu nopelnīt," saka E. Kirilova.

 

Projektu atzinīgi vērtē arī Blomes pagasta ārsta palīdze Laima Garklāva. "Domāju, ka laukos strādājošajiem mediķiem tas ir izdevīgi. Pagastos mums bieži nākas cilvēkiem sniegt medicīniskos pakalpojumus mājās. Nezinām gan, cik liela tā samaksa būs, jācer, ka tā atbildīs padarītajam," stāsta L. Garklāva.

Komentāri 4

?

Redakcijai:
Vai Jūs varētu arī nopublicēt telefonus, vai adresi, vai aģentūras nosaukumu, kur var iegūt papildus informāciju par piedāvāto darbu. Izlasot rakstu nevar saprast kur tad ir jāpiesakās.

pirms 12 gadiem, 2008.10.08 16:22

Jānis

Man nav skaidrs, kurš maksās par mājas aprūpi? Ja tas atkal tiks uzvelts uz paša slimnieka pleciem, tad kam man tāda aprūpe? Tad jau es guļu slimnīcā un mani katru dienu apskata dakters un māsiņa ar sanitāri aprūpē visu diennakti.

pirms 12 gadiem, 2008.10.08 19:01

Tā -ja

Ļoti vispārējs raksts. Varbūt, ja reiz informējat, tad konkrēti.Kur zvanīt, pieteikties, kas maksās, cik? Kāds MK noteikumu numurs tas vispār ir? Nav ko plivināties pa virsu, rakstīt kaut ko, patiesībā par neko.

pirms 12 gadiem, 2008.10.08 20:39

skudra

Šī ir atkal tautas musināšana.Nekas nav skaidri pateikts.Kāpēc ģimenes ārsta māsas nedara šo darbu.Jauna māsu kategorija veidosies.patiks tas slimnieks_+ies,nepatiks+neies.Kopēju tāpat vajadzēs citu,jo medmāsadarīs tikai savu darbu.vai tas būs lētāk kā slimnīcā?

pirms 12 gadiem, 2008.10.09 19:30

Veselība