Pasniegs Labās prakses balvu "Zelta ķivere 2007"

Šodien Valsts darba inspekcija (VDI) pasniegs Labās prakses balvu "Zelta ķivere 2007", aģentūru LETA informē VDI pārstāve Dace Avene.

Pasākums notiks no plkst.10 viesnīcā "Islande Hotel" Rīgā, Ķīpsalas ielā 20. Konferencē piedalīsies VDI direktore Rita Elce, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētājs Pēteris Krīgers, Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Elīna Egle.

Labklājības ministrijas (LM) parlamentārā sekretāre Iveta Purne atklās informatīvās kampaņas "Stop - pārslodze!" noslēguma konferenci, kurā uzsvērs pārslodzes ietekmi uz darba dzīves kvalitāti un iedzīvotāju labklājību.

VDI Labās prakses balvas konkursa uzvarētājam pasniegs galveno balvu "Zelta ķivere 2007". Tā tiks piešķirta uzņēmumam, kurā ieviesti inovatīvi un veiksmīgi pasākumi pārslodzes novēršanai. Uzvarētājam pasniegs simbolisku balvu - ķiveri.

Labās prakses balvas pasniegšana notiek jau piekto gadu. Šogad balva nosaukta par "Zelta ķiveri 2007" un tā tiek piešķirta par būtisku ieguldījumu labu un drošu darba apstākļu nodrošināšanā. Labās prakses balva notiek informatīvās kampaņas Eiropas Nedēļa drošībai un veselības aizsardzībai darbā "Stop - pārslodze!" gaitā.

Pērn VDI Labās prakses balvu ieguva akciju sabiedrība "Grindeks". Uzņēmums tika izvirzīts arī Eiropas Labas prakses balvas konkursam, kurā ieguva atzinību.

Balvu piešķiršanas mērķis ir ar konkrētiem piemēriem parādīt visiem Latvijas un arī Eiropas darba devējiem un darba ņēmējiem, izglītības iestādēm, darba aizsardzības speciālistiem un citiem, kādu labumu dod darba drošības un veselības aizsardzības prakses ievērošana.

Labas prakses piemēri nav teorētiski vai hipotētiski risinājumi: tie ir jau īstenoti risinājumi ar mērķi veicināt darba drošības un veselības aizsardzības vadību darba vietā un profilakses pasākumi, lai samazinātu balsta un kustību sistēmas darbības traucējumu (BKSDT) biežumu, kā arī atbalstītu tos, kuri jau cieš no BKSDT.

Pēc statistikas datiem, fiziskās slodzes riskam vairāk ir pakļauti vīrieši (67,2%), bet sievietes biežāk strādā ar datoru (41,3%).

Tikai 15% strādājošie darbā ievēro atpūtas pauzes un veic relaksācijas vingrinājumus, 21% to dara dažreiz, 32% neievēro nedz atpūtas pauzes, nedz veic relaksācijas vingrinājumus, liecina VDI ekspress aptauja.

 

Veselība