Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pašvaldības Vidzemē lemj par neatliekamās medicīniskās palīdzības funkciju nodošanu vienotajam valsts NMP dienestam

Pieņemti pirmie Vidzemes pašvaldību lēmumi par to pārziņā esošo neatliekamās medicīniskās palīdzības funkciju nodošanu vienotajam valsts Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienestam. Šādus lēmumus jau pieņēmušas Valmieras un Madonas rajona padomes.

 

Ar 1.jūliju dienestam pievienosies Valmieras NMP stacija, tuvākajā laikā tiks saskaņots arī datums, no kura dienestā iekļausies Madonas slimnīcas NMP brigādes. Vēl maija mēnesī nepieciešamos lēmumus plāno pieņemt arī Balvu un Cēsu rajonu pašvaldības.

 

Šobrīd Valmieras rajona padomei piederošā kapitālsabiedrība SIA "Neatliekamā medicīniskā palīdzība" nodrošina neatliekamo palīdzību Valmieras un Valkas rajonu iedzīvotājiem, savukārt Madonas rajonu apkalpo Madonas slimnīcai piederošas NMP brigādes.

 

 

Lemjot par Valmieras NMP funkciju nodošanu vienotajam dienestam, Valmieras rajona padomes priekšsēdētājs Vitauts Staņa uzsver: „Sarunas līdz šim bijušas ļoti cerīgas un konstruktīvas. Patīkami, ka tiek novērtēts un netiek noliegts paveiktais Rīgas un Valmieras rajona neatliekamajā palīdzībā, ir atzīts ieguldītais darbs, un no tā var mācīties visa valsts. Domāju, ka iedzīvotāji būs ieguvēji no vienotas sistēmas izveidošanas."

 

Plānots, ka uz Valmieras NMP bāzes tiks veidots NMP dienesta Vidzemes reģionālais centrs, kas apvienos 8 rajonus - Limbažu, Valmieras, Valkas, Cēsu, Gulbenes, Balvu, Alūksnes un Madonas rajonus. Reģionālais centrs atbildēs par neatliekamās medicīniskās palīdzības nodrošināšanu reģiona iedzīvotājiem, izvērtēs brigāžu izvietojumu, plānos nepieciešamos resursus, materiāltehnisko nodrošinājumu u.c.

 

 

Nozīmīga reģiona centra funkcija nākotnē būs arī centralizēta iedzīvotāju izsaukumu pieņemšana un brigāžu vadība visā reģiona teritorijā, ko ļaus īstenot plānotā moderno tehnoloģiju un informācijas sistēmu ieviešana ātrās palīdzības ikdienas darbā.

 

Līdz ar brigāžu vadības pārņemšanu reģiona līmenī, izzudīs līdzšinējās brigāžu ierobežojošās rajonu robežas. Tādējādi varēs pastāvīgi nodrošināt principu, ka uz izsaukuma vietu dodas tuvākā brigāde, līdz ar to ātrāk nonākot palīdzības sniegšanas vietā.

 

 

Turklāt pacients tiks nogādāts viņa saslimšanai vai stāvoklim atbilstošākajā tuvākajā slimnīcā, kur palīdzību var sniegt nekavējoties. Jāpiezīmē, ka visas brigādes pamatā paliks savās līdzšinējās vietās. Papildus tiek vērtēta nepieciešamība izveidot jaunus brigāžu atrašanās punktus, lai brigādes pietuvinātu iedzīvotājiem.

 

 

Vērtējot Valmieras rajona padomes lēmumu, Valmieras NMP vadītājs Juris Memļuks saka: „Mana pārliecība jau daudzu gadu garumā bijusi par nepieciešamību pēc vienota dienesta neatliekamajā palīdzībā. Es redzu divus virzienus, kuros vienotā dienestā esot, būs lielāka iespēja sasniegt rezultātu.

 

 

 Pirmkārt, materiāltehniski labi apgādāta un augstā līmenī nodrošināta pieejama un cilvēkiem pietuvināta neatliekamā palīdzība. Lai pēc pāris gadiem vairs nenāktos runāt par situācijām, ka mediķu brigādei līdz pacientam vien jābrauc 60-70 kilometri, kā tas diemžēl šobrīd ir daudzviet rajonos.

 

 

Otrkārt, es redzu cerību, ka, strādājot vienotā dienestā, būs iespēja parūpēties arī par darbiniekiem - labi apmaksāts un prestižs darbs valsts dienestā, sociāli aizsargāti un nodrošināti mediķi. Tie ir mērķi, kas mums visiem kopā sasniedzami."

 

Kā jau ziņots iepriekš, līdz 2010.gada beigām jāizveido valstī vienots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, apvienojot esošos 39 pašvaldību neatliekamās palīdzības sniedzējus un izveidojot piecus reģionālos centrus.

 

 

No 16.aprīļa vienotajā valsts dienestā jau iekļāvusies bijusī Rīgas Ātrās medicīniskās palīdzības stacijas, kas turpmāk būs NMP dienesta Rīgas reģionālais centrs. Reģionālie centri tiks veidoti arī Vidzemē, Kurzemē, Zemgalē un Latgalē.

Veselība