Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pēc poliklīnikas darba laika ir jācer uz ģimenes ārstiem un “ātrajiem” 12

"Cilvēki vēl nesaprot, kas notiek, un aizvadītajā nedēļā gāza apkārt poliklīniku. Arī mēs nevaram iedomāties, kas gaidāms, jo tāda situācija nekad nav bijusi," Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīcas slēgšanu ar bažām komentē iestādes valdes priekšsēdētājas vietniece Sandra Nātra.

 

"Ziemeļlatvija" jau informēja, ka no 1. septembra valsts finansējuma trūkuma dēļ slimnīca Smiltenē tiks slēgta. Darba dienās no pulksten 8.00 līdz 16.00 ierastajā kārtībā strādās Smiltenes poliklīnika, kur pacienti varēs saņemt ambulatoro palīdzību.

 

"Ja nelaimes gadījums vai saslimšana notikusi ārpus poliklīnikas darba laika, tad ir jāizsauc neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) brigāde, vai jāvēršas pie ģimenes ārsta," iesaka S. Nātra. "Ātros" var sazvanīt pa tālruņiem 03 (tikai no fiksētā jeb parastā telefona), 64233116, kur abos gadījumos atbildēs Valmieras NMP dispečeru punkts, vai 112, zvanot glābšanas dienestam un lūdzot savienot ar "ātrajiem"."Ātrajiem" draud pārslodzeSK Smiltenes slimnīcas vadībai un novada domei nav izdevies no 1. septembra atvērt slimnīcas bijušās uzņemšanas nodaļas telpās diennakts ambulatorās palīdzības punktu.

 

Tas nozīmē, ka pēc poliklīnikas un ģimenes ārstu darba laika un brīvdienās pat sīku brūču vai ērces kodiena gadījumā Smiltenes novada iedzīvotājiem ir jāizsauc NMP brigāde, kas vedīs pacientu uz tuvāko Vidzemes slimnīcu, vai arī uz turieni jādodas pašiem.

 

Jau tagad "ātrās palīdzības" Smiltenes abu brigāžu mediķiem ir ievērojami palielinājies izsaukumu skaits. Viņi ar bažām gaida, kas notiks pēc 1. septembra, kad tiks slēgta SK Smiltenes slimnīca un pilsētā ieradīsies skolēni, profesionālo skolu audzēkņi.

 

"Neviens negribēs nakti gulēt ar pārgrieztu pirkstu vai centimetru lielu brūci galvā. Nu labi, aizvedīsim pacientu uz Valmieru. Bet kā viņš tiks atpakaļ mājās, ja slimnīca nebūs vajadzīga un pietiks ar palīdzību traumpunktā?" tikai vienu no gaidāmajām problēmām nosauc Smiltenē strādājošā NMP feldšere Ilona Niedra.

 

Turklāt, palielinoties NMP brigāžu izsaukumu skaitam un mediķu slodzei, var izveidoties situācijas, kad pacientiem uz "ātro" ierašanos būs jāgaida. Visas brigādes var izrādīties aizņemtas.

 

Pēc Smiltenes slimnīcas slēgšanas NMP vecākā feldšere Vija Lāce iesaka topošajām māmiņām izsaukt "ātros" jau pie pirmajām dzemdību pazīmēm, lai bērniņš pasaulē nenāktu automašīnā. Pagarinās speciālistu darba laikuSmiltenes slimnīcas slēgšana problēmas radījusi arī kaimiņu novadu iedzīvotājiem. "Jūsu slimnīca mums sanāca diezgan tuvu. Te bija labi dakteri. Ļoti žēl. Tagad laikam būs jābrauc uz Valmieru, jo arī Cēsu slimnīcu taisās likvidēt," nopūšas Smiltenes poliklīnikā sastaptā Mārīte Duļbinska no Jaunpiebalgas.

 

Apzinoties gaidāmās problēmas, Smiltenes poliklīnikā tiks pagarināts speciālistu darba laiks un samazināta maksa par atsevišķiem pakalpojumiem, informē S. Nātra. Taču vizīte pie speciālista maksās tāpat kā līdz šim: ar ģimenes ārsta nosūtījumu - pieci lati; bez nosūtījuma - septiņi lati.

 

Smiltenes poliklīnikā pieejami šādi speciālisti: ķirurģe Maija Lauze, traumatologs Viktors Vilks, ginekoloģe Dace Jēkabsone, ausu, kakla un deguna ārste Indra Tauriņa, neiroloģe Ilze Kumsāre, urologs Kirils Ivanovs, acu ārste Ilga Bukolde, onkoloģe Tija Zaļkalne, fizikālās medicīnas un arodslimību ārste Sandra Nātra un endokrinoloģe Ilze Amoliņa. Pieejami arī visi līdzšinējie medicīniskie izmeklējumi, tai skaitā laboratorija.

 

Izveido darba grupuSmiltenes novada domē izveidota darba grupa, kura meklēs risinājumu, kā pēc iespējas ātrāk slimnīcas ēkā atkal varētu atsākties darbība.

 

"Ne jau Smiltenes novada dome ir tā, kas slēdz slimnīcu. Taču darīsim visu, lai medicīnas un sociālos pakalpojumus tuvinātu mūsu novada cilvēku dzīvesvietai," sola novada domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis.

 

Jau uzsāktas sarunas ar ārzemju investoriem par pansionāta ierīkošanu slimnīcas ēkā. Joprojām spēkā ir iecere tur atvērt traumpunktu. Novada domes vadītājs arī cer, ka nākotnē ēkā varētu izveidot, maksimums, 15 gultas vietas terapijas profila slimniekiem.

Komentāri 12

Anna

Cien. raksta autore! Nerakstiet nepatiesu informāciju! Ar ērces kodumu gan nav jāsauc ātrie. Ja ātrie nodarbosies ar šadiem izsaukumiem, tad sirds slimniekiem, dzemdētājām un citiem akūtiem pacientiem stundām būs jāgaida palīdzība.

pirms 10 gadiem, 2009.08.29 08:32

Elmers

Topošās māmiņas - pierakstieties rindā uz "ātro palīdzību" jau nedēļu pēc bērniņa ieņemšanas. Drošs paliek drošs! Citādi var gadīties, ka "ātrie" atbrauks trīs nedēļas pēc bērniņa piedzimšanas, un vēl naudiņu paprasīs! WTF!!!
Tas, protams, melnais humors, tomēr man nav saprotams, kāpēc vēl ITIN NEVIENS POLITIĶIS, FUNKCIONĀRS, ATBILDĪGĀ AMATPERSONA Rīgā, Valkā vai Smiltenē, par radušos situāciju nav saukts pie atbildības, jeb citiem vārdiem sakot - nenes atbildību par to, kas tagad iedzīvotājiem dažādu "augsta ranga, augsti kvalificētu un augsti atalgotu speciālistu" neizdarības un bezdarbības dēļ jāpacieš???
Cienījamie laikraksta "Ziemeļlatvija" žurnālisti - kad dodaties uz interviju ar novada domes, pilsētas pārvaldes un cita ranga deputātiem vai atbildīgajām amatpersonām, iekļaujiet intervijas plānā arī jautājumu par katras amatpersonas vai politiskā tēla konkrēto atbildību, ieguldījumu, devumu u.tt., u.tml. Tas nav nekas nosodāms, Jums par to nav jābaidās, vēl jo vairāk - tā ir normāla Rietumu žurnālistikas prakse, kas arī ir spēcīgs instruments amatpersonu politiskās atbildības veidošanā. Beidziet tikai konstatēt faktus. Tos mēs tāpat konstatēsim, kad dosimies meklēt medicīnisko palīdzību. Pastāstiet mums - kā un, pateicoties kam mēs tik tālu nonācām!

pirms 10 gadiem, 2009.08.29 10:05

Valka jau pāris mēnešus ir bez slimnīcas un neviens vēl nav nomiris tikai tāpēc, ka ātrie atbrauc pēc 3 nedēļām! Ar ko tad Smiltene labāka?

pirms 10 gadiem, 2009.08.29 14:00

Jana - Annai

Bet ja nu man ļoooooti slikti pēc ērces koduma, tad arī nedrīkstu, jūsuprāt, saukt "ātros"?
Starpība ta kāda? Sirds slimnieki savu vainu zin- tātad zāles ir, dzemdēt dzemdēja agrāk arī mājās, kāpēc gan ne? Kur problēma?

pirms 10 gadiem, 2009.08.29 14:59

Jana, pēc ērces piesūkšanās jums uz sitienu slikti nepaliks, tā nemēdz būt. Jūs noteikti pagūsiet apmeklēt savu ģimenes ārstu. Starp piesūkšanos un slimības sākimu paiet 6-7 dienas! Safantazēt jau var daudz!

pirms 10 gadiem, 2009.08.29 18:42

lasītāja

Ko var ņemties! Raksts nav par ērcēm, bet gan par slimnīcas slēgšnu!

pirms 10 gadiem, 2009.08.29 18:57

Sarma

Ko tā Nezāle var teikt ka poliklīniku gāž rinķī,muļķibas!Ja nu pie ģimenes ārstiem pēc atvaļinājumiem tā pavairāk cilvēku.Daudziem bij beigušies recepšu medikamenti,tāpēc.Ja prasīs tik dārgu īri no ģimenes ārstiem,tad varēs abas ar otru galveno sēdēt un kurināt lielo ,tukšo poliklīniku!

pirms 10 gadiem, 2009.08.30 07:43

Gača

Uz ātrajiem daudz sacērēties nevar.Piedzīvoju gadījumu,ka aizveda uz slimnīcu ar pliku analgīna šprici pie nierakmeņu lēkmes,iegrūda nodaļā un prom.Ka tik ātrāk cita atbildībā!Felšeri jau laikam vēnās durt ar vairs nedurot,to dara viņu māsiņas,tās izliekas citrez zinošākasGrūti laiki visiem!

pirms 10 gadiem, 2009.08.30 07:54

ki

nevajag cerēt ne uz ko, pašiem jārūpējās par savu veselību!!!
P,S. ko durt un kam durt vēnā izlemj pāši mediķi!Neba viņus mācīt.

pirms 10 gadiem, 2009.08.30 15:37

figūra

Tas, ka kāds izliekas gudrāks, nenozīmē, ka tāds arī ir!!!!!

pirms 10 gadiem, 2009.08.30 15:42

figūra

Tas, ka kāds izliekas gudrāks, nenozīmē, ka tāds arī ir!!!!!

pirms 10 gadiem, 2009.08.30 15:43

Nezāle

Kaut kas traks darās pasaulē, mani jau pa nezāli sauc

pirms 10 gadiem, 2009.08.31 12:54

Veselība