Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pieaug ielaisto un novēloti konstatēto slimību skaits

„Uroklīnika" speciālisti ir secinājuši, ka katrs piektais pacients pie ārsta vēršas novēloti un viņu ārstēšana ir ļoti komplicēta. Katru gadu Latvijā tiek reģistrēti vairāki simti jaunu prostatas vēžu slimnieki un pēdējos gados ir novērota tendence, ka ar prostatu sāk slimot gados arvien jaunāki vīrieši.

„Viens no cēloņiem, kāpēc Latvijā palielinās pacientu skaits ar novēlotu prostatas slimību konstatāciju un tādējādi apgrūtinātu to ārstēšanu, ir vīriešu nevēlēšanas runāt par šim problēmām un psiholoģiskās bailes doties vizītē pie urologa. Šādas attieksmes rezultātā rodas arī papildus slogs valsts veselības budžetam, jo palielinoties ielaisto gadījumu skaitam, palielinās vajadzība pēc valsts kompensējamajiem medikamentiem," norāda Latvijas urologu asociācijas prezidents Dr.Alvis Laukmanis. Prostatas slimības ir izplatīta problēma Latvijas vīriešu vidū. Visbiežāk sastopamās prostatas kaites ir labdabīga prostatas hiperplāzija, kas būtībā ir labdabīgs prostatas audzējs, hronisks vai akūts prostatīts - prostatas iekaisums un prostatas vēzis. Prostatas vēzis ir otra visbiežāk sastopamā onkoloģiskā slimība vīriešiem Latvijā un, atklāta sākumstadijā, ir pilnībā izārstējama.

A. Laukmanis informē, ka kā vienu no prostatas slimību ierosinātājiem, Uroklīnikas eksperti min mūsdienu neveselīgo dzīvesveidu un pārlieku lielo stresu. Attīstoties tehnoloģijām un palielinoties darba ritma intensitātei, protams, paplašinās arī mūsu iespējas, bet no otras puses Uroklīnikas urologi nav pārliecināti, ka Latvijas vīrieši ikdienas steigā apzinās sekas, kuras ilgtermiņā var negatīvi ietekmēt veselību, piemēram, sēdošs darbs vai nesabalansēta diēta.

Uroklīnikas eksperti atgādina, ja ir radušās sūdzības urīnpūsli, vēlams laicīgi konsultēties ar urologu. Savlaicīgi pamanītas iespējamās prostatas kaites ārstēt ir salīdzinoši vieglāk un lētāk. Savukārt vīriešiem pēc 50.gadu sasniegšanas pilnībā izvairīties no prostatas problēmām nav iespējams, tāpēc tikai regulāri, vismaz reizi gadā, apmeklējot urologu, vīrietis var būt pilnībā drošs par savu prostatas veselību.

Veselība